Eskişehirspor Hakan Aslantaş'ı serbest bırakırken Hasan Ulaş Uygur'u kiralık olarak, Başakşehir'den bu sezon kiralık olarak gelen Mete Kaan Demir ise kulübüne geri gönderme kararı almıştı. Eskişehirspor'un oyuncusu Emir Omurtak ise U19 takımıyla çalışmalarına devam edeceği bildirilmişti.

Hakan Aslantaş ise olayın arkasından "Meydanda kalırsam yazılsın taşa, Kaderde varsa o gelir başa" diyerek durumunu özetlemişti.

Eskişehirspor taraftarı genel olarak gidişata isyan ederken, özellikle Hakan Aslantaş konusunda özel tepki gösteriyor. Bir kesim Aslantaş'ın bırakılmasını haklı bulurken büyük bir kesim şu tepkileri verdi;

"Hakan Aslantaş neden gitti ? Mehmet feyzi çok mu iyiydi de yolladinız. Yollanacak birisi varsa O Teknik Direktördür.. "

"baskanim hakan aslantas gibi bir karakterli hirsli adami birakmayinn"

"Fuat hocaya Vefa diyen kardeşlerimiz Hakan Aslantaş için sesini çıkarmıyor!!! Bir çok Atanmışın, şeçilmişin,zenginin kısacası; Eskişehirlinin yapamadığını yaptı. Almanya dan çıktı geldi Odunpazarından tesislere gelmeyen Eskişehirliden daha EsEsli giderse üzülürüm İnşallah kalır."

 

"Hakan Aslantaş sosyal medya hesabından mesaj yolladı. Bu çocuğa vefasızlık yaptık transfer yasağının geldiği geceyi çabuk unuttuk!!!

"Hakan Aslantaş'a ayıp olmuş adam o gün arabasını koydu ortaya"

"Hakan Aslantaş takımda kaptan ve abi durumundaydı, Ferhat gibi sözleşmesinde indirime gidebilirdi. #eskişehirspor"

"Ben anlamıyorum bu işi.Transfer tahtası mı açılacak yoksa ? Zaten kadro darlığımız var. Hakan Aslantaş gibi vefalı bir insanı göndermek ne kadar doğru ? Bu şekilde futbolcuları göndererek kaybetmedik mi zaten ? Seneye nasıl imza istiyeceğiz şimdi ? Şaka gibi yazık."

"hakan aslantas gibi karakterli hirsli mucadeleci bir futbolcunun hakettigi bu degil. Fuat capa gitsin gerekirse ne karin agrisi varsa"