Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğini açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, düzenlediği basın toplantısında şu açıklamaları yaptı: "Spor camiamızla birlikte, bu süreç sonrasında da sporumuzun, gençliğimizin ileri vakıf olan yürüyüşü devam edecektir. Seyircili oynanan müsabakaların, seyircisiz oynanması kararı almıştık. Bu uygulandı. Liglerin seyircisiz oynanması kararını en erken alan ülkelerden biriyiz, Avrupa'da vaka sayısına göre bu kararı en erken alan biziz. İnşallah bundan sonraki süreçte, federasyonlarımızla olan diyaloğumuz devam edecek. Hepimizin amacı, Türk sporunu daha güçlü kılmak. Özellikle yabancı sporcularımızın yurt dışı seyahatlerini ve 14 gün kuralının ne kadar hassas olduğunu konuştuk. Bunları hassasiyetle kontrol edecekler."

"Liglerimizi erteliyoruz"

Toplantıda konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir ise "Türk futboluna, Türk sporuna yön çizecek önemli kararlar almış durumdayız. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih, yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacak. Hedefimiz en kısa sürede tekrar liglerimizin başlaması. Hem de seyircili maçlarla dönmek istiyoruz. Takvimi, Türkiye'nin olumlu gidişini de gözleyerek belirleyip paylaşacağız" şeklinde konuştu.