Eskişehirspor'un koronavirüs pandemisi sonrasında sahada verdiği başarılı mücadele, bazı takımları memnun etmedi. Konuyla ilgili konuşan Teknik Asbaşkan Ömer Kurumehmetoğlu, "Biz Eskişehirspor olarak sonuna kadar mücadelemize ve dik duruşumuza devam edeceğiz” dedi.

Koronavirüs salgını arasından sonra, önce Erzurumspor deplasmanında ardından da Eskişehir'de oynanan Altay karşılaşmalarında rakiplerinin beklemediği şekilde mücadele eden siyah-kırmızılılara rakiplerinden tepki gelmişti. Erzurum'daki karşılaşmada mavi-beyazlıların 2 oyuncusu İbrahim Akdağ ve Murat Uçar, bir takım asılsız ithamlarla Eskişehirspor'u zan altında bırakmıştı.

Fair-Play'a aykırı hareket

Son olarak da geçtiğimiz hafta cumartesi günü oynanan Altay maçında rakip takımın teknik direktörü Yalçın Koşukavak, Eskişehirspor kulübesinde doğru 'Kimden nemalanıyorsunuz, küme düşen takım böyle oynar mı?’ şeklinde fair-play ruhuna aykırı bir hareket sergilemiş, maçta tatsız olaylar yaşanmıştı.

"Mücadelemize ve dik duruşumuza devam edeceğiz"

Son 2 haftada yaşanan bu olaylarla ilgili Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Ömer Kurumehmetoğlu da tepkisini dile getirdi. İstikbal Gazetesi'ne konuşan Kurumehmetoğlu, sahada sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı. Kurumehmetoğlu şöyle konuştu: "Herkes ne konuştuğunu bilmeli. Koskoca ve bir çok ilke imza atmış bir çınardan bahsediyoruz. Son maçlarda yaşadığımız üzücü ve asılsız söylemler,camiamızı oldukça derinden üzmüştür. Biz Eskişehirspor olarak sonuna kadar mücadelemize ve dik duruşumuza devam edeceğiz."

"Herkes ağzından çıkana dikkat etsin"

Eskişehirspor'un haklarını sonuna kadar savunacaklarını belirten Ömer Kurumehmetoğlu, "Bundan sonraki süreçte herkes ağzından çıkana dikkat etsin. Aksi takdirde tepkimiz  artarak devam edecektir. Eskişehirspor’un haklarını sonuna kadar koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Elimizdeki kadroyu koruyup,alt yapımızdan çıkaracağımız oyuncularımıza,bu zorlu mücadeleye devam ederek,doğru planlama ve sabırla inşallah güzel günlere kavuşacağız" şeklinde konuştu.