Eskişehirspor, 2020-2021 futbol sezonunu adeta cezayla açtı. PFDK, siyah-kırmızılı kulübe özel maçta tescilli olmayan sporcu oynatmasından dolayı ihtar cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Disiplin Kurulu'nun (PFDK) kararlarını açıkladı. Açıklanan kararlarda Eskişehirspor'a da ceza verildi. Siyah-kırmızılı takım, 24 Ağustos tarihinde Afyon'da yeni sezon hazırlıkları kapsamındaki ilk ve tek özel maçında Süper Lig temsilcisi Gaziantep FK ile karşılaşmış, sahadan 5-0 mağlup ayrılmıştı. PFDK, bu karşılaşma sonrasında her iki takımı da talimatlara aykırı hareketleri nedeniyle disiplin kuruluna sevk etmişti. Oynanan bu maçın faturası herhangi bir para cezası değil ihtar cezası oldu.

İhtar cezası verildi

PFDK, 10 Eylül 2020 tarih ve 2 sayılı toplantısında aldığı kararları açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, yeni sezon hazırlıkları kapsamında özel maç oynayan tüm takımlara ihtar cezası verilirken, bu cezalardan nasibini Eskişehirspor'da aldı. PFDK'nın Eskişehirspor ile ilgili aldığı karar şu şekilde: "ESKİŞEHİRSPOR Kulübünün, 24.08.2020 tarihinde oynanan GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.-ESKİŞEHİRSPOR KULÜBÜ özel müsabakasında, kulübe tescilli olmayan sporcuların oynatılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir." 

Öte yandan, Eskişehirspor ile birlikte Gaziantep FK'da aynı nedenden dolayı PFDK tarafından ihtar cezası aldı.