Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kararlarını açıkladı. Eskişehirspor’a yine tribün cezası verildi.

Eskişehirspor, TFF 1. Ligin 17. Haftasında Boluspor’a konuk olmuştu. 1-1 sona eren karşılaşma sonrasında kapalı tribününde arbede yaşanmış ve Eskişehirspor tribünü de bu olaya tepki göstermişti. Bu olaylar sonucunda PFDK’nın aldığı karar şu şekilde paylaşıldı:

“ESKİŞEHİRSPOR Kulübünün, 29.12.2019 tarihinde oynanan BOLUSPOR-ESKİŞEHİRSPOR TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN KALE ARKASI A blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada ESKİŞEHİRSPOR Kulübünün, mensuplarının ve taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 12.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”

Bloke cezası sonrasında Boluspor maçında deplasman tribününde yer alan Eskişehirsporlu taraftarlar, ligin ikinci devresinin 18. haftasında oynanacak Keçiörengücü deplasmanında tribünde olamayacaklar.