TFF 1. Lig takımlarından Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da, yeni tip koronavirüs (Covid-19) şoku yaşanıyor. 

19 Haziran'da TFF 1. Lig'in devam edeceği ilk haftada Eskişehirspor'un deplasmanda karşılaşacağı rakibi olan Erzurumspor'da, 4'ü futbolcu olmak üzere kulüpten toplam 11 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. Mavi-beyazlı kulüp, 12 kişinin de şüpheli vaka olarak hastaneye sevk edildiğini belirtti.

BB Erzurumspor'dan yapılan açıklamada "Erzurumspor’umuzda bugün yapılan 2. Covid-19 testi sonucu 4 futbolcumuz, 1 teknik heyet, 1 A takım personeli 5 kulüp çalışanının (11) test sonucu pozitif çıkmış, buna ilaveten durumu şüpheli olan 12 kişi testlerinin tekrarlanması için hastaneye sevkleri sağlanmıştır. Detaylar ilerleyen süreçte paylaşılacaktır" ifadeleri kullanıldı. 

Es Es'ten geçmiş olsun mesajı

Eskişehirspor'da Covid-19 test sonuçlarında pozitif vakalara rastlanılan BB Erzurumspor'a Twitter hesabı üzerinden bir geçmiş olsun paylaşımı yaparak, "Fikstürdeki ilk rakibimiz olan BB Erzurumspor Kulübünde çıkan Covid 19 pozitif sonuçları üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Erzurumspor camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, sağlıklı günlere bir an önce hep birlikte dönmeyi temenni ederiz. #BirlikteBaşaracağız" mesajını paylaştı.