Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, gündem ve takımın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Akgören, takımdaki genç oyuncularla ilgili olarak "Çıkacak genç kadromuzla aslanlar gibi. Gelecek sezonun hazırlıklarını yapıyoruz, gelecek senenin planlarını yapıyoruz" dedi.

Başkan Mustafa Akgören, Teknik Asbaşkan Ömer Kurumehmetoğlu, Başkan Yardımcısı Fatih Baturaygil, Eğitim Vakfı Ve İktisadi İşletmeden sorumlu Asbaşkan Ferhat Alkara, Oktay Baran, ETB Başkanı Murat Diri ve ALTES Grubu Lideri Erkan Koca ile birlikte Eskişehir Hayrettin Karaca Parkı’nda bulunan Kocatepe Kahve Evi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Akgören sözlerine, "Bu şartlar altında kulübümüzün daha iyi günler yaşaması için çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalar iyi yönde seyrediyor. Tam neticeye ulaşmadık ama en azından kulübümüzü yaşatmak, bayrağımızı dik tutmak, Eskişehirspor armasını yere düşürmemek adına canla başla mücadele ediyoruz. Yönetim, taraftar ve tüm camia çalışıyor" diye başladı. 

"Tamamen THY'nin seferleriyle ilgili"

Başkan Akgören, geçtiğimiz hafta oynanan Erzurumspor maçı için siyah-kırmızılı takımın Erzurum'a karayoluyla gitmesi konusuna açıklık getirerek şunları söyledi: "Erzurum’a gidiş ve dönüş aşamasında bazı yanlış anlaşılmalar var. Kulübümüzün otobüsünün içinden veya yolda verilen mola yerlerinden sosyal medyada paylaşılan bazı fotoğraflar var. Kamuoyunda sanki Eskişehirspor Yönetimi’nin futbolcularını Erzurum’a uçakla göndermek gibi bir gücü olmadığı gibi bir yanlış anlaşılma çıktı ortaya. Bu tamamen THY’nin pandemiden dolayı seferlerini azaltmaları ve Eskişehirspor’un cumartesi günkü maçının gidişine ve dönüşüne denk gelen seferlerin bizlerin çok daha fazla mağdur etmesinden dolayıydı. Eğer biz uçakla gitseydik, Perşembe akşamı Erzurum’a gidecektik, cuma ve cumartesi akşamı orada kalacaktık. Ve ancak pazar akşamı 9’da Ankara’ya, İstanbul’a dönüş uçak vardı. Yani yaklaşık üç güne yakın Erzurum’da kalacaktı takımımız."

"Gelecek senenin planlarını yapıyoruz"

Başkan Akgören, Cumartesi günü oynanancak Altay maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akgören, "Takım toplandı, Altay maçının hazırlıkları devam ediyor. Altay’da play-off’a oynuyor, ciddi bir rakip. Bu tip spekülasyonlara açık olan bir maç. Eskişehirspor, bu ve buna benzer şaibelerin içinde hiç olmadı ve olmayacak. Çıkacak genç kadromuzla aslanlar gibi. Gelecek sezonun hazırlıklarını yapıyoruz, gelecek senenin planlarını yapıyoruz. Mücadelemizi edeceğiz, tek hedefimiz var galibiyet" şeklinde konuştu.

"Benzer kampanyalar devam edecek"

Geçtiğimiz hafta Erzurumspor maçı için bastırılan hatıra bilet uygulamasının kalan maçlarda da  devam edeceği sinyallerini veren Akgören, "Desteğe ihtiyacımız devam ediyor. Eskişehirspor’un birkaç sene daha camiadan zaman zaman buna benzer kampanyalarla destek talebi olacaktır. Hatıra Bilet maçını Altay, Ümraniye, İstanbulspor, Bolu ve Balıkesir maçlarında da çıkartıp satmayı planlıyoruz. Eskişehir’in Ticaret Odası’ndan, Sanayi Odası’ndan, Sanayi Bölgesi’nden, Esnaf Odaları’ndan, STK’lardan, derneklerden, bütün büyük kurum, kuruluş ve fabrikalardan, iş dünyasından, öğrencilerden bu kampanyaya destek olmalarını rica ediyorum. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ve Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen’e ikişer bin bilet göndereceğiz. Kendilerine teşekkür ediyorum. İki telefonla dört bin tane sattık bile" dedi.

"Afetler olmazsa kısa vadede süreci aşıyoruz"

Son aylarda yaşanan deprem, salgın hastalık, sel gibi doğal afetler nedeniyle uzun vadede olmasa bile kısa vadede kulübü yaşatacaklarını belirten Akgören, "Gelen her bir kuruş Eskişehirspor’un geçmiş dönemden kalan borçlarına aktarılacak. Bizim dönemden çok şükür Allah’a borç gelmiyor ve getirtmeyeceğiz. Allah’tan gelen bir deprem, sel, savaş, salgın gibi bir afet olmazsa kısa vadeli süreci şu anda zaten aşıyoruz orta ve uzun vadede emin olun Eskişehirspor’u bu buhranlı süreçten ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım taraftarımızın camiamızın ve herkesin desteğiyle bu süreci aşacağız. Bu süreç biraz zor olacak ama aşılacak" sözlerini kullandı.

"Dosyalar yavaş yavaş kapanacak"

FIFA ve TFF'deki dosyalarla ilgili de konuşan Başkan Akgören, "FIFA ve TFF dosyaları çalışmalar devam ediyor. İnşallah karşınıza kapanmış dosyalarla çıkacağız. Gelen paraların nereye gittiğini bütün şehre göstereceğiz. Yavaş yavaş dosyalar kapanacak. Şehir bize daha çok güvenecek ve daha çok destek verecek. Camianın gücüyle olacak. Ben ve arkadaşlarım kulübü yaşatır ama sorunlarını çözemeyiz. Bunu hep birlikte başaracağız" ifadelerini kullandı.

"Bizim için şans olacak"

Eskişehir'e yeni atanan Vali Erol Ayyıldız'ın Eskişehirspor hakkındaki açıklamalarına değinen Akgören, Vali'nin açıklamalarından sonra umutlarının arttığını vurgularken, "İnanılmaz mutlu olduk. Umutlarımızı daha çok artırdı. Sayın valimizi en kısa zamanda ziyarete gideceğiz. Kendisi müsait olunca kulüple ilgili bilgileri anlatacağız. Ve bize destek olursa bizin için inanılmaz bir şans olacağına inanıyorum. İzmir’deki dostlarımızın pozitif referansları var. Bu yüzden çok mutluyuz” dedi.

"Büyük ihtimalle takımın çoğuyla anlaştık"

Başkan Mustafa Akgören ile birlikte basınla bir araya gelen Eskişehirspor Teknik Asbaşkan ve iç transferden sorumlu yönetici olan Ömer Kurumehmetoğlu ise iç transferdeki son gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Kurumehmetoğlu, “Çoğu futbolcuyla anlaşma aşamasındayız. 3-4 futbolcuyla sıkıntı var. O da tam sıkıntı değil, konuşmalar devam ediyor. Ama şu an imza atmadık. Bir hafta on gün içinde bunu açıklarız. Büyük ihtimalle takımın büyük çoğunluğuyla anlaştık. Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Bir hafta on gün içinde kim kaldı, kim gitti net ortaya çıkar” açıklamalarını yaptı.

"Kimseyi zorla tutmayız"

Başkan Mustafa Akgören de iç transferde futbolcularla yapılan görüşmelerin detaylarıyla ilgili bilgiler verdi. Akgören, "Sözleşmesi biten futbolcularla görüşürken ilk sorduğumuz soru ne? Mutlu musun? Kalmak istiyor musun? Bir tanesi gitmek istiyorum dedi, pazarlığa girmedik. Yolun açık olsun kardeşim dedik. Bizim için birinci kriter Eskişehirspor’da kalmak istemesi…Kalmak istiyorsa kalacak, istemeyen herkes gidebilir. Burası Eskişehirspor. Kimseyi zorla burada tutacak halimiz yok" diye konuştu.

"Kulübe destek olmaya davet ediyoruz"

Başkan Akgören daha sonra şöyle devam etti: "Geçmiş yönetimler, artık yapacak bir şey yok. Tekrar onları karalamak, onlara buradan laf sokmak, onları sosyal medyada taraftarın önüne atmak yani artık elimize bi şey geçirmez. Hep söylediğimiz şey, barışı sağlayalım. Herkes birbiriyle bi barışsın. Kimseyi aklamanın peşinde de değiliz. Ama biz kulübü aklamanın peşindeyiz. Kavga ile gürültüyle bu iş olmayacak. Bu görüldü artık. Bu şehir üçe, beşe, ona bölündüğü zaman bir araya gelemiyor ve bu iş olmuyor. Birleşmek zorundayız. Ona tu kaka, buna tu kaka herkese bi şey…Yarın bir gün bize de bi şey bulabilirler… Yapmayalım, birbirimizi artık karalamayalım. Birbirimize laf sokmayalım. Birbirimizi incitmeyelim. Barışı sağlayalım. Birlikten güç doğar. Eski başkan ve yönetici arkadaşlarımızı da kulübe destek olmaya davet ediyoruz. Buyursunlar bize destek olsunlar, sorunları beraber çözelim." 

Kaynak: eskisehir.net