Yıllardır Eskişehirspor'a maddi ve manavi her türlü desteği veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, bir kez daha siyah-kırmızılı kulübü yalnız bırakmadı. Başkan Kurt, Eskişehirspor'un dün yapılan mali genel kuruldaki yerini de aldı. 

Eskişehirspor'un her zaman yanında olan ve özellikle genel kurullarda yalnız bırakmayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, kulübün dün Hasan Polatkan Kültür Merkezinde yapılan Olağan Mali Genel Kurul Toplantısındaki yerini aldı.

Kurt: Herkes taşın altına elini sokması lazım

Genel Kurulda konuşma yaparak Eskişehirspor'un son durumunu değerlendiren Başkan Kurt, kulübün zor bir dönemden geçtiğini hatırlatarak, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Tablolar ortada, borç durumu belli. 2020-2021 sezonu tahmini bütçesini oyladık. Bu şartlar altında mucizeler yaratmamız lazım. Bu mucizelerin de yaratılması için de yönetim kurulumuza hepimizin destek olması gerek. Eskişehir'de herkes Eskişehirspor'u seviyorsa, elini taşın altına sokması lazım. Mümkün mü? Şimdiye kadar mümkün olmadı. Umarım bundan sonra mümkün olur. Yönetim Kurulumuz olağanüstü bir çaba harcıyor. Buna katkı sunmaya herkesi davet ediyorum. Yönetim Kurulumuz da hiç kimseyi dışlamadan herkesten yararlanabileceği oranda yararlanmalıdır" şeklinde konuştu.

"Eskişehirspor vazgeçmeyenlerle ayağa kalkacaktır"

Eskişehirspor'un vazgeçmeyenlerle birlikte ayağa kalkacağını vurgulayan Başkan Kurt, "El öpmekle dudak aşınmaz. Gidelim kimin eli öpülecekse öpelim. Bu enkazı kaldıralım. Gerçekten bunu sağlarsak Eskişehir'de başarı kaçınılmaz bir şey. Umarım bu yakalanır. Ama çıkmadık canda umut vardır. Moralimizi bozmayalım. Direnirsek belli sonuçları elde edebiliriz. Vazgeçersek zaten o iş bitmiştir. Ben Eskişehirspor'u vazgeçmeyenlerle birlikte ayağa kalkacağını düşünüyorum. Yapabileceğim bir şey olduğunda her zaman yaptığım gibi destek olmaya çalışırım. Gerçekten Eskişehirspor'un buralardan layık yere olduğu Süper Lig'e çıkması en büyük dileğimdir" ifadelerini kullandı.