Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, geçtiğimiz cumartesi günü Erzurumspor ile oynanan maçta futbolcularına yönelik yapılan 'teşvik primi' suçlaması hakkında sert açıklamalar yaptı.

Eskişehirspor'un TFF 1. Lig'in 29. haftasında 20 Haziran Cumartesi günü Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynadığı ve son dakikalarda yenilen golle 1-0 mağlup oldukları maçta bazı futbolcular arasında konuşulan teşvik primiyle ilgili Kulüp Başkanı Mustafa Akgören açıklamalarda bulundu.

Başkan Akgören, “Erzurumspor’da iki arkadaşımız maçın başından sonuna kadar futbolcularımızı grubumuzda şampiyonluğa oynayan bir takımın adını vererek oradan teşvik primi aldığımızı ve bu teşvik priminin takıma vermiş olduğu moral motivasyon gücüyle direndiğimizi dile getirerek ‘neden bu kadar oynuyorsunuz’ gibi açıklamalarla kadromuzu sürekli taciz etmişler" dedi. 

"Yaşı 17 ile 23 arasında değişen kadromuzu sürekli taciz etmişler"

"Yaş ortalaması 17 ile 23 arasında değişen kadromuzu sürekli taciz etmişler" diyen Başkan Akgören şöyle konuştu: "Maç sonunda Sezgin kaptanımızın vermiş olduğu tepkinin nedenini sonradan herkes gördü. Ben de kulüp başkanı olarak birinci elden Sezgin ve diğer futbolcularımızdan bilgi aldım. Erzurumspor’da maalesef iki arkadaşımız maçın başından sonuna kadar futbolcularımızı grubumuzda şampiyonluğa oynayan bir takımın adını vererek oradan bizim teşvik primi aldığımızı ve bu teşvik priminin takıma vermiş olduğu moral motivasyon gücüyle Erzurum’a karşı direndiğimizi ve bunu çok daha çirkin şekilde dile getirerek ‘neden bu kadar oynuyorsunuz’ gibi açıklamalarla sahada yaş ortalaması 17 ile 23 arasında değişen kadromuzu sürekli taciz etmişler. Aynı şekilde bu iki futbolcu kardeşimizin yapmış oldukları açıklamalar şahsımızda ve camiamızda ciddi tepkilere sebep olmuştur."

"Futbolcuların çirkin açıklamalarını kendilerine iade ediyorum"

Konuyla ilgili Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş’i aradığını belirten Akgören, "Ben konuyla ilgili Erzurumspor camiasının başkanını aradım. Kendisine bu şekilde olayların geçtiğini, bu tip duyumlar aldığımızı, bu konuya nasıl baktıklarını sordum. 'Siz de aynı açıklamaları destekliyor musunuz?' diye sordum. Kendisi asla böyle düşüncelerinin olmadığını, Eskişehirspor’un böyle çirkin bir olayın içinde olmayacağını bildiğini söylemiştir. O yüzden bu konuyu kapatmak istiyorum. Futbolcuların yapmış olduğu çirkin açıklamaları da kendilerine iade ediyorum. Eğer bizim teşvik primi alma gibi bir eylemimiz olsaydı biz bu maça prim açıklardık. Özellikle bu maça 1 lira bile prim açıklamadık. Bunu tüm kamuoyu bilsin. Bu konu bizim için bitmiştir" şeklinde konuştu.

"Eskişehirspor camiasından acilen özür dilemeye davet ediyorum"

Ayrıca ismini vermediği bir kişinin Eskişehirspor’a beddua ettiğini ve özür beklediklerni bildiren Başkan Mustafa Akgören, “Ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir uygulama sitesinin sahibi veya CEO’su bilemiyorum artık Eskişehirspor’a etmiş olduğu bedduayı laneti bir tweet atarak ortaya koydu. Daha sonra kısa sürede silmiş ama bunlar kayıtlara geçti. Ben Eskişehirspor Kulübü Başkanı olarak Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına ve bütün camiamız adına bu tweeti atan beyefendiyi kınıyorum ve Eskişehirspor camiasından acilen özür dilemeye davet ediyorum" dedi.

Kaynak: İHA