Eskişehirspor yönetimi, FIFA dosyalarına ve iç transferde tekrar anlaşılması muhtemel oyunculara ödeme yapılması için Ağustos ayı içinde olmak üzere toplam 5 milyon TL arayışına girdi.

Eskişehirspor yönetimini, zorlu bir sezon öncesi bekliyor. TFF'nin liglerde küme düşmeyi bu sezon için kaldırmasıyla morallenen Başkan Akgören ve yönetimi, yeni sezona puan silme veya küme düşürme cezası korkusuyla başlamamak için nakit arayışına girdi. Özellikle FIFA'da bulunan dosyalara ve iç transferde takımda tutulmak istenen oyunculara yapılmak üzere yoğun bir mesai harcanarak kaynak arayışına girildi.

FIFA dosyaları için 2 milyon TL

Yönetime öncelikli olarak FIFA'da bulunan dosyalara ödeme yapılması için yaklaşık 2 milyon TL (232 bin 850 Euro) gerekiyor. İstikbal Gazetesiin haberine göre, ödeme yapılacak dosyaların tutarları ise şu şekilde: Pinto 50 bin Euro, Odonkor’a 80 bin Euro, Bienvenü’ye 78 bin Euro, Bokila’nın eski takımlarından Çin kulübüne 24 bin 850 Euro. Es Es yönetimi, bu dosyalara ödeme yaparak olası bir puan silme, küme düşme veya transfer yasağının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Öte yandan, yönetime iç transferde takımda tutulacak oyuncular ve teknik ekip için de toplam yaklaşık 3 milyon TL gerekiyor. Eskişehirspor yönetimi, Ağustos ayı içerisinde 5 milyon TL kaynak bularak yeni sezon öncesinde sıkıntı yaşamak istemiyor.