Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, "Futbolu özledik. Oyuncularımıza izin verdik. Belirsizlik devam ediyor. Oyuncular evlerinde bireysel antrenman yapıyorlar" açıklamasını yaptı.

Kırmızı-siyahlı takımın antrenörü Lig Radyo yayınına telefonla bağlanarak gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Özer, belirsizlik içinde oyuncuların evlerinde antrenman yaptığıı belirtirken, "1988 yılından beri futbolun içerisinde olan insanlarız. Hiç bu kadar uzun süre evde kaldığımı hatırlamıyorum. Futbolu özledik. Oyuncularımıza izin verdik. Belirsizlik devam ediyor. Oyuncular evlerinde bireysel antrenman yapıyorlar. Her şeyin başı sağlık. Oyunculara bireysel antrenman programı verdik. Ama kazanmış oldukları fizik kondisyonlarını kaybediyorlar. 3-4 gün antrenman yapmayan bir futbolcu normal insana döner" şeklinde konuştu.

"2020 yılı Es Es'e hiç iyi gelmedi"

2020 yılında Eskişehirspor'un şanssızlıklar yaşadığını ve takıma iyi gelmediği vurgulayan Mustafa Özer, salgın günlerinin atlatılmasından sonra gereğinin yapılacağını söyledi. Özer, "2020 yılı Eskişehirspor’a hiç iyi gelmedi. Oyuncularımız ayrıldı. Stadımız kapandı. Sakatlıklar ve dar bir kadro falan derken bir de bu covid 19 belası çıktı. Dediğim gibi şuan sadece bekliyoruz. Bir oyuncu dahi bu hastalığa yakalanırsa bütün takıma, antrenörlere, tesis çalışanlarına bulaştırabilir. Allah korusun düşüncesi bile çok kötü. Bu hastalığı taşıyıp da hiçbir belirti göstermeyen insanlar da varmış. Bu oyuncuları böyle bir ortamda antrenmana alıp futbol oynatmaya çalışmak doğru olmaz. Hele şu zorlu günleri bir atlatalım da sonra gereğini yaparız" ifadelerini kullandı.

"Ailemle vakit geçiriyorum"

Küresel salgın haline gelen koronavirüs'ten korunmak için evden çıkmadıklarını ve ailesiyle vakit geçirdiğini söyleyen Mustafa Özer şöyle devam etti: "Ailemle vakit geçirme şansı buldum. Uzun zamandır ailemle bu kadar çok vakit geçirmemiştik. Evde oturmak biraz garip geliyor. Kitap okuyoruz. Evin içinde spor yapıyoruz. Benim oğlum 22 yaşında 3.Lig’de oynayan bir futbolcu. O da eve döndü. Onunla vakit geçirmeye çalışıyorum."

"Olabildiğince sokağa çıkmayalım"

Koronavirüse yakalanıp hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Özer, birlik berablik ortamında bu virüsü yenmeyi temenni etti. Mustafa Özer "Bu hastalığa yakalanıp vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum, tedavisi devam edenlere şifalar diliyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olabildiğince sokağa çıkmayalım. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan insanlara yardım edelim. Ülke olarak çok güzel bir birlik beraberlik havasında bu virüsü de yenelim. Allah hepimizin yardımcısı olsun" açıklamalarını yaptı.