Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemi nedeniyle ara verilen liglerin geleceği bugün Saglık Bakanı Fahrettin Koca, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Bilim Kurulu tarafından masaya yatırıldı.

Liglerin başlama tarihinin netleşmesi, hangi şartlarda ve nerede oynanacağının görüşüldüğü video konferans yönetimiyle yapılan toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Bilim Kurulu üyeleri katıldı. Yaklaşık 2 saat süren görüşmede Bilim Kurulu üyeleriyle liglerin geleceğiyle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Bilim Kurulu üyelerinin katılımından sonra Sağlık Bakanı Koca ile Federasyon Başkanı Özdemir ikili görüşme gerçekleştirdi. Yapılan bu görüşme sonrası Bakan Koca, Twitter hesabından toplantıya dair bir açıklama paylaştı.

"Devam kararı federasyonun kendi bünyesinde"

Liglerin devam kararının federasyonun kendi bünyesinde olduğunu vurgulayan Bakan Koca, "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir'le bir görüşme yaptık. Liglerin devamının federasyonun kendi iradesiyle alacağı bir karar olduğunu belirttik. Salgında futbol coşkusunu erteleyen ve hayatta artık oyunun bazı kurallarının değiştiğini gören futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Nihat Özdemir yarın 14'te konuşacak

Türkiye Futbol Federasyonu ise Başkan Nihat Özdemir'in bir açıklama yapacağını duyurdu. Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 6 Mayıs Çarşamba günü yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından Başkan Nihat Özdemir'in video konferans aracılığıyla saat 14.00'te basın mensupları ile bir araya geleceği belirtildi.