Eskişehirspor’da Sebastian Pinto dosyası tam bir kör düğüme dönmüş durumda. Şilili forvetin, Es Es’li yöneticilerin sunduğu ödeme planını kabul etmediği belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda siyah kırmızılı kulübe küme düşürme ceza yazısını gönderen Pinto’nun, alacağının tamamı olan 500 bin Euro’nun hepsini istemesi kulüp yönetimini köşeye sıkıştırdı. Sakarya Gazetesi’nin haberine göre, konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Akgören,”Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla birlikte Pinto dosyasını çözmek için gece-gündüz çalışıyoruz. Pinto’ya şu ana kadar 2 ödeme planı sunduk. Ama oyuncu bunların hiçbirini kabul etmedi. Tabiri caizse ‘param param’ diye tutturdu. Bizi köşeye sıkıştırmak için bütün kozlarını kullanıyor. Oyuncuyla en son geçtiğimiz Cuma günü görüşüldü ama yine bir sonuç alamadık” şeklinde konuştu.

"Şehir hep kulak tıkadı"

Cuma günü FIFA’nın verdiği sürenin dolacağını ifade eden Başkan Akgören, küme düşme tehlikesini yineledi ve “Biz Pinto dosyasını Çarşamba gününe kadar çözüp evrakları göndermemiz gerek aksi takdirde küme düşeceğiz. Şehrin artık bu takıma sahip çıkması gerek” dedi. Şehirden halen destek görmediklerini belirten Akgören, “Bizim bu parayı oyuncuya bir çırpıda ödememiz zor diye hep anlaşmaya çalıştık. Ama şehir bunu görmezden gelip kulak tıkadı. Gelinen noktada hiç bir kesimden destek görmedik ve halende görmüyoruz. Hani o büyük Eskişehirliler şimdi nerede. Takım iyiyken tribünlere gelerek görüntü verenler şehrin önde gelenleri şimdi niye sağırı oynuyor” sözleriyle tepkisini ifade etti.