1965 yılından bu yana Türk futboluna önemli katkılarda bulunan Eskişehirspor, yarın TFF 1. Lig'de play-off mücadelesi veren Altay’a karşı hayati bir maça çıkacak. 55 yıllık köklü bir tarihi olan EsEs, karşılaşmada puan kaybederse sezonun bitimine 4 hafta kala TFF 2. Lig’e düşecek.

Yarınki Altay mücadelesi öncesinde İHA muhabirine konuşan Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören, Altay’a karşı kazanmak için sahaya çıkacaklarını söyledi. Başkan Akgören, “Yarın tek hedefimiz galibiyet. İlk defa küme düşmüyoruz. Önemli olan küme düşmekten ziyade düştüğün yerden kalkabilmek o iradeye, o güce, o heyecana sahip olabilmek. Bizim camiamızın düştüğümüz yerden kalkacak gücü var evvelAllah” şeklinde konuştu.

"Yönetimler küme düşüyor, takım küme düşmüyor"

Bu sezon siyah kırmızılıların silinen puanlarıyla ilgili konuşan Başkan Mustafa Akgören, “Şu an 11 puanımız var, 15 de silinen puanımız var ve ekle 26 puan eder. Boluspor ile eşit puandayız ve averajla da onların önündeyiz, küme düşme hattının dışındayız. Geçmişte yapılan hatalardan dolayı yönetimler küme düşüyor, takımımız küme düşmüyor. Bunun da telafisi var, evvelAllah telafi edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA