Eskişehirspor'da dün ilk kez A takım ile resmi maçta Ankaraspor karşısında forma giyen Nijeryalı oyuncular Hamed Sholaja ve Sunday Alimi'nin performansları beklentileri karşılayamadı.

Siyah-kırmızılı takım ile geçtiğimiz aylarda profesyonel sözleşme imzalanan 20 yaşındaki Hamed Sholaja ve Sunday Alimi, dün oynanan TFF 1. Lig'in ilk hafta karşılaşmasında Ankaraspor karşısında sahaya çıktılar. Teknik Direktör Mustafa Özer'in ilk 11'de başlattığı kanat oyuncusu Sunday Alimi, özellikle maçın ilk yarısında sağ kanatta hızıyla etkili performans gösterse de ikinci yarıda bu çabası yeterli olmadı.

Hamed şutlarla denedi 

Maçın 48. dakikasında ceza sahasında kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda sağ ayağıyla zayıf bir vuruş yapan Sunday'in vuruşunu kaleci çıkardı. Sunday Alimi, 60. dakika yerini vatandaşı Hamed'e bıraktı. Oyuna girdiği ilk dakikalardan itibaren şut denemeleriyle kaleyi düşünen Hamed ise Sunday'e kıyasla daha istekli görüntü ortaya çıkardı. 

Maç ritmi lazım  

İki oyuncunun da TFF 1. Lig seviyesindeki ilk karşılaşmaları olması nedeniyle maç eksiklikleri göze çarptı. Teknik Direktör Mustafa Özer de geçitğimiz günlerde bu iki oyuncuyla ilgili yaptığı değerlendirmesinde eksikleri ve pozisyon bilgileri üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Hem Hamed hem Sunday için en az 3-4 karşılaşma daha zamana ihtiyaçları oldukları gözlemlendi.