Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, TFF 1. Lig'in kalan 6 karşılaşması için ağırlıklı olarak altyapıdaki gençleri hazırlıyor.

Siyah-kırmızılıların teknik patronu, 20 Haziran Cumartesi günü Erzurumspor deplasmanıyla başlayacak olan son 6 karşılaşmada, sahada en iyi mücadeleyi vereceklerini vurgulayarak, "Bu 6 haftada Eskişehirspor’a yakışır şekilde sahada mücadelemizi vereceğiz. Elimizdeki kadroyla, var olan gücümüzle sahada olmaya devam edeceğiz. Mevcut durum ve kararlar ne olursa olsun, bizler takımımızı bulunduğu durumdan kurtarmak için çaba sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"Tüm takımları etkiledi"

51 yaşındaki teknik adam, koronavirüs salgını sonrası tekrar başlayacak olan TFF 1. Lig'de fikstürlerinin zor olduğunu belirterek, "Fikstürümüz zor gözükebilir ama unutmamalıyız ki bu ara sadece bizi değil tüm takımları etkiledi. Ayrıca pandemi sürecinin ardından başladığımız yoğun bir kamp sürecimiz oldu. Bu süreçte verilen uzun aranın telafisini elimizden geldiğince yapmaya çalıştık" dedi. 

"Gençleri sahada göreceğiz"

Ligde son 6 mücadele için kadrodaki genç oyuncuların üzerinde yoğunlaşan ve onları maçlara hazırladığını ifade eden Mustafa Özer, "Oyuncu kadromuzun genç olmasının avantajını sahaya yansıtmaya çalışacağız. Zaten önümüzdeki maçlarda ağırlıklı olarak ileride Eskişehirspor’umuza hizmet edebilecek genç oyuncularımızı sahada göreceğiz. Onlara yavaş yavaş şans vermeye başlayacağız. Altyapımızda önemli yetenekler bulunuyor. Eskişehirspor’u yaşatmak için çaba göstereceğiz” şeklinde konuştu.