Eskişehirspor'un yetenekli orta saha oyuncusu Mehmet Özcan, transfer haberleriyle ilgili olarak "Eskişehirspor’u ve beni memnun edecek bir transfer teklifini değerlendirmek istiyoruz" dedi.

Siyah-kırmızılı takımın 22 yaşındaki futbolcusu, Radyospor’da Özgür Sancar’ın sunduğu Spor Kazanı programına bağlanarak gündemle ilgili soruları cevapladı.

"Böyle mücadele edeceğimizi düşünmemişler"

Ligde oynanan son iki karşılaşmayı değerlendiren Mehmet, "Karantina süreci sona erdi ve ligler yeniden oynanmaya başlandı. BB Erzurumspor ve Altay maçlarını oynadık. Bu maçlarda gerçekten çok iyi mücadele ettik. Böyle mücadele edeceğimizi rakipler düşünmemişler ki bizlere üzücü söylemlerde bulundular. Biz sadece sahaya çıkıp elimizden gelen mücadeleyi sahaya yansıtmaya çalışıyoruz" dedi.

"Kalan maçlarda da elimizden geleni yapacağız"

Küme düşmenin kalan maçlar için konsantrasyon sorunu yaratabileceğini ifade eden Mehmet, son 4 karşılaşmada ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Başarılı orta saha şöyle konuştu: "Eskişehirspor taraftarı yıllardır elinden gelen herşeyi yapmaya çalışıyor. Bize ve kulübe sürekli sahip çıktılar. Ancak bu sene işler umduğumuz gibi gitmedi. Sahada mücadelemizi sonuna kadar versek de puan silme cezaları nedeniyle TFF 2.Lig’e düştük. Taraftarın bu konuda elinden gelecek bir şey yoktu. Eskişehirspor camiası olarak küme düştüğümüz için çok üzgünüz.
Önümüzde 4 maç daha var. Hedef olmadığı için konsantre olmak biraz daha zor ama biz kalan dört maçta da elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Çok büyük bir camiayı temsil ediyoruz. Bu sebeple her maça sıkı hazırlanıyoruz."

"6 ve 8 numarada başarılıyım"

Kendi performansını da değerlendiren Mehmet, sezona düşük performansla başladığını vurgularken, Altay maçında attığı gole de değindi: "Her hafta üzerine koyarak devam ettim. Daha çok ofansif oynamam gerektiğini biliyordum. Bu hafta kariyerimin ilk golünü kaydettim. Altay maçı bu sebepten benim için çok özel olacak. Ben 6 ve 8 numara oyuncusu olarak nitelendiriyorum. En başarılı olduğum mevkiler buralar."

"Gelecek teklifler değerlendirilecek"

İsminin son günlerde transfer haberlerinde geçmesiyle ilgili de konuşan yetenekli orta saha, kulübe gelecek tekliflerin değerlendireceğini söyledi. Mehmet, "Transfer konusunda konuşmak için erken diye düşünüyorum. Transfer konusuna ligler sona erdikten sonra bakacağız. Kulübüme gelecek teklifler değerlendirilecek. Eskişehirspor’u ve beni memnun edecek bir transfer teklifini değerlendirmek istiyoruz. Transferim konusunda ismim çok fazla haberlere konu oluyor. Bu da beni olumlu anlamda motive ediyor" ifadelerini kullandı.