Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin devam edip edilmemesi konusunda belirsizlik yaşanmaya devam ediyor. Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören, liglerin devam etmesinin yanlış bir karar olacağını belirtti.

Siyah Kırmızılı kulübün Başkanı Mustafa Akgören, TFF Sağlık Kurulu tarafından koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması düşüncesiyle ilgili "Futbola Dönüş Protokolü" hazırlandığını fakat bu protokolü kimin, nasıl hazırladığını anlamanın mümkün olmadığını ifade etti. Başkan Akgören, "Hiçbir kulüp buna uyamaz. Uyacak durumda değil. Biz Eskişehirspor olarak maçların kesinlikle oynanmaması için görüşümüzü bildirdik. 18 kulübün 11’i oynanmasından yana. Ama önceliğimiz sağlık. Bu şartlar altında bırakın bu sezonu önümüzdeki sezonun bile zamanında başlayacağını düşünmüyorum" açıklamasını yaptı.

"Oynatılmamasından yanayım"

Başkan Mustafa Akgören, liglerin oynatılmamasından yana olduğu fikrini yinelerken, şöyle devam etti: "Sıkıntı çözülmeden futbola başlanmamalı. Bir şey olursa ne olacak. Bunun sorumlusu kim olacak. Koronavirüs tamamen kontrol altına alınmalı. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilim Kurulu tarafından yapılacak “Pandeminin” bitmesi açıklaması sonrasında TFF karar verecek. Ben oynatılmamasından yanayım.”

Kaynak: İstikbal