Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, liglerin 12 Haziran'da başlamasıyla ilgili olarak "Yapacak bir şey yok. Kalan maçların tamamlanması için hazırlıklara başlayacağız" dedi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ligleri 12-13-14 haftasında başlatma kararından sonra açıklamalarda bulundu. Anadolu Gazetesi'ne kararı değerlendiren Özer, "Son iki aydır önemli olan insan sağlığı denmesine rağmen, TFF devam kararı aldı. Yapacak bir şey yok, bizlerde alınan karar doğrultusunda kalan maçların tamamlanması için hazırlıklara başlayacağız. Haziran ayında salgının durumu ne olur bilmiyoruz ama, pazartesi gününden itibaren ülkenin içinde bulunduğu şartlara rağmen, tesislerimizde bir araya gelerek antrenmanlara başlayacağız." şeklinde konuştu. 

"Sosyal mesafe uygulanması mümkün değil"

TFF Sağlık Kurulu'nun hazırladığı 'Futbola Dönüş Protokolü'nü incelediklerini söyleyen Özer, protokolde yazılanların uygulanmasının zor olduğunu vurguladı. Mustafa Özer, "Futbola dönüş öneri protokolü hazırlandı ve bunu incelediğimizde, sosyal mesafenin uygulanması mümkün değil. Riski en aza indirmek için kulüp doktorumuz Barış Kurtgöz’ün program ve aldıracağı önlemler ile hazırlık dönemini atlatacağız. Dediğim gibi yapacak bir şey yok. Karar alındı ve buna göre ligde kalan 6 maçımızı tamamlamak için elimizden geleni yapacağız. Alınan cezalar ve kalan maçlara baktığımızda, 1. Ligde son 6 maçımız var. Bunları onurumuzla oynayıp, lige veda edeceğiz" ifadelerini kullandı.