Koronavirüs nedeniyle liglere verilen ara Eskişehirspor'da uzun sakatlığı olan futbolcular için adeta ilaç gibi geldi. Yaklaşık 7 aydır formasından uzak kalan Talha Erdoğan ve Muhammet Yahya Akbulut bu arayı en iyi şekilde değerlendiriyor.

Bu sezonun ilk yarısında kasım ayında antrenmada sakatlanan ve sol ayak ön çapraz bağları kopan, iç yan bağlarındaki kısmi yırtık nedeniyle ameliyat edilen 20 yaşındaki orta saha oyuncusu Talha Erdoğan, eski formuna geri dönmek için koronavirüs salgını nedeniyle verilen arada çalışmalarına takımın sağlık ekibi gözetiminde devam ediyor. Yetenekli futbolcu, geçtiğimiz hafta takım halinde başlanılan antrenmanlarda oldukça hırslı şekilde çalışıyor ve en kısa sürede siyah kırmızılı formayı giymeyi amaçlıyor. Talha'nın 19 Haziran'da başlaması muhtemeli lig maçlarında, teknik ekibin onayı doğrultusunda son hafta maçlarında forma bulması da düşünülüyor.

Talha Erdoğan, bu sezon sadece ligde iç sahada oynanan Keçiörengücü maçında 60 dakika ve Türkiye Kupası'ndaki Diyarbekirspor karşılaşmasında 90 dakika forma giyerek toplamda 150 dakika forma şansı bulabildi. 

Muhammet Yahya da iyileşti

Siyah-Kırmızılı takımda uzun süreli sakatlığı bulunan diğer futbolcu ise genç savunma oyuncularından Muhammet Yahya Akbulut. Sezon başı antrenmanlarında sol dizinden sakatlanan ve temmuz ayında ameliyat edilen 20 yaşındaki defans oyuncusu da koronavirüs salgını arasında sakatlığını atlatıp takımla birlikte antrenmanlara çıkıyor.

Bu iki oyuncunun da iyileşip takımla antrenmanlara başlaması teknik direktör Mustafa Özer ve teknik heyetin yüzünü güldürürken, ligde kalan maçlarda kadroya alternatif olması düşünülüyor.