Eskişehirspor'da futbolculara teknik heyet tarafından süresiz izin verildi. Futbolcular çalışmalarına evlerinden devam edecek.

Tüm dünyada salgın haline gelen ve ne zaman kontrol altına alınacağı belirsiz olan korona virüs nedeniyle Türkiye'de ve neredeyse tüm dünyada spor organizasyonları ileri tarihlere ertelendi veya iptal edildi. Türkiye Futbol Federasyonu da geçtiğimiz hafta ligleri süresiz olarak ileri bir tarihe ertelemişti. Ertelemenin ardından liglerdeki birçok takım sporcularına izin verilmiş ve antrenmanlarına evlerinden devam etmeleri istenmişti. 

Takıma süresiz izin

Ülkemizde korona virüs salgının gidişatının tam olarak öngürülemediği için liglerin ne zaman başlayacağı konusunda kesin bir tarihte belirlenemiyor. Bu nedenle de takımların tesislerinde antrenmanlarına tekrar başlamaları yerine bir süre daha evlerinden teknik heyet tarafından belirlenen antrenman programlarını sürdürmeleri gerekecek. Eskişehirspor da 30 Mart günü tesislerde toplanmayı planlıyordu fakat bu düşünce şimdilik arka planda kaldı. Kırmızı-siyahlı yönetim futbolculara süresiz olarak izin vermeyi kararlaştırdı. 

Türkiye'de liglerin kesin olarak başlayacağı tarihlere kadar futbolcular çalışmalarına teknik heyetin kontrolü eşliğinde evlerinden devam edecek.