Eskişehirspor’da TFF 1. Lig’in geride kalan 28 haftada en golcü oyuncu durumunda gurbetçi futbolcu Mete Kaan Demir bulunuyor.

Ligde 17 puanla son sırada bulunan kırmızı-siyahlılar 28 haftada kalesinde 46 gol görürken rakip ağları da 32 kez havalandırdı. Ligin ilk devresindeki karşılaşmalarda 23 kez rakiplerin filelerine gol gönderen Es Es’in gol ayaklarının büyük çoğunluğunu devre arasında takımdan ayrılan oyuncular oluşturuyor.

23 golün 13'ü yabancılardan

İlk devredeki 17 karşılaşmada atılan 23 golün oyunculara dağılımları ise şu şekilde: Jesse Sekidika 8 gol, Emre Güral 5 gol, Marko Milinkovic 4 gol, İbrahim Sissoko 1 gol, İbrahim Halil Öner 1 gol, Mete Kaan Demir 1 gol, Cemali Sertel 1 gol, Erdal Akdari 1 gol, Ahmet Dereli 1 gol (Adanaspor-Kendi Kalesine)

Gurbetçi Mete Kaan ön planda

Ligin ikinci devresinde ise mücadelesine genç oyuncularla devam eden Eskişehirspor, 11 karşılaşmada rakip ağlara 9 gol gönderdi. Bu mücadelelerde ise en golcü oyuncu 3 gol atan Mete Kaan Demir olurken, Mete Kaan’ı 2 golle Mehmet Feyzi ve birer golle İbrahim Halil, Metehan Altunbaş, Onur Bayramoğlu, Cemali Sertel takip ediyor. Şu anda ise takımın en golcü oyuncusu durumunda 4 gol ile Mete Kaan Demir yer alıyor.