Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, Altay maçı sonrası yaptığı basın toplantısında rakip takımın teknik direktörü Yalçın Koşukavak'a tepki gösterdi. 

Berabere kaldıkları için üzgün olduklarını ifade eden Mustafa Özer, hafta içinde maça iyi hazırlandıklarını belirtti. Özer, maçı şu sözlerle değerlendirdi: "8 oyuncumuz kadroda yoktu. Diğer genç oyuncularımıza elimizden geldiği kadar fırsat vermeye çalıştık. Karşılaşmada 2-0 öne geçtik. Oyuncu değişikliği sırasında gol yedik. Duran topta oyuncu değişikliği olsaydı belki de galip gelecektik. Berabere kaldığımız için üzgünüz ama yolumuza devam ediyoruz. 16-17 yaşında çocukları oynatıyoruz. Hedefimiz milli takıma ve Eskişehirspor'a futbolcular yetiştirmek, Eskişehirspor’un geleceğini kurtarmak. Oyuncularımızdan son derece memnunum. Altay’a başarılar diliyorum."

"Hiçbir güç bu tür oyunlara çekmesin"

Karşılaşma sırasında Altay teknik direktörü Yalçın Koşukavak ile Eskişehirspor Menajeri Özgür Tulun'un yaşadığı sözlü diyaloğun Mustafa Özer'e sorulması üzerine Özer, "Yalçın Hoca’nın söylediklerini ben de duydum hatta bütün Türkiye duydu. Geçen hafta Erzurum maçında 2 futbolcu, oyuncularımızı başka şeylerle itham etti. Bu hafta da Yalçın hocanın ‘nemalandınız mı?' demesini herkes duydu. Yalçın hocaya şunu teklif ediyorum; ben onu çok seviyorum ama bu olay bizi hakikaten çok üzdü. Yalçın hocam bunu söylediysen, lütfen ispatla. Eğer ispatlarsan teknik direktörlük diplomamı ben yırtarım. Eğer ispatlayamazsan sen yırt" yanıtını verdi.

"Küllerimizden doğacağız"

Mustafa Özer sözlerine şöyle devam etti: "Bakın Eskişehirspor'u hiçbir güç bu tür oyunlara çekmesin. Eskişehirspor bir çınardır. Biz küllerimizden doğacağız. Toprağa düşüne kadar Eskişehirsporluyuz. Lütfen Eskişehirspor’a sahip çıkın. Başka Eskişehirspor yok. Birlik olup Eskişehirspor’u ayağa kaldıralım."