Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, Olağan Mali Genel Kurul öncesi FIFA'daki dosyalar hakkında açıklamalarda bulundu. 

Başkan Mustafa Akgören, Kanal 26 yayınında, FIFA'daki dosyaların son durumu hakkında açıklamalarda bulunurken, özellikle Ruud Boffin dosyasındaki küme düşme tehlikesini bir kez daha dile getirdi.

"Hiçbir dosyadan ceza yemek istemiyoruz"

Başkan Akgören, hiçbir dosyadan ceza yemek istemediklerini vurgulayarak şöyle konuştu: "Eskişehirspor’un en büyük derdi FIFA’daki dosyalar. 25 tane sıkıntılı dosyamız var. Küme düşürme tehlikesi oluşturanlar var, puan sildirme kozu olanlar var. Hepsi ile temas halindeyiz. Hiçbirinden ceza yemek istemiyoruz."

"Pinto'ya ödeme devam edecek, Kulach dosyası kapanacak"

Sebastian Pinto dosyasında verdikleri sözleri tuttuklarını ve ödeme yapmaya devam edeceklerini belirten Akgören, "Sebastian Pinto ile bir protokol yaptık. Kendisine yazılı olarak sözler verdik ve verdiğimiz sözlerin arkasında duruyoruz. İlk 2 taksidini de ödedik. Her ay sonunda da ödeme yapmaya devam edeceğiz. Vladyslav Kulach’a 20 bin dolar ödeme yaptık. 15 bin doları da ödeyerek dosyayı kapatmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

"Boffin çok büyük bir tehlike"

Geçtiğimiz günlerde alacağının tamamı için kulübe FIFA yoluyla bir yazı gönderen ve küme düşme tehlikesini iyiden iyiye hissettiren Ruud Boffin dosyasıya ilgili de konuşan Başkan Akgören, "Ruud Boffin tehlikesi çok büyük bir tehlike. Her an sıkıntı yaşayabiliriz. Kendisi ile anlaşabilmiş değiliz. 520 bin Euro gibi borçtan bahsediyoruz" sözleriyle dosyadaki tehlikeyi bir kez daha hatırlattı.

"Borçları kısa vadede kapatacak gücümüz yok"

FIFA ve TFF'deki borç dosyaların kapanmasının çok mümkün görünmediğini ifade eden Başkan Akgören, bu borçları ödeyecek biri olduğu takdirde kendilerine yardımcı olacaklarını da söyleyerek, "FIFA’da 25 dosya var. 95 tane TFF’de borcumuzun olduğu dosyalar var. Bu borçların kapatılması çok mümkün gözükmüyor. Bizim yönetim kurulu olarak bu dosyaları kısa vadede kapatabilecek bir gücümüz yok. Çıkıp ben öderim diyen varsa da biz çıkar kendisine seve seve yardımcı oluruz. Umarım öyle birisi çıkar. Böyle bir ihtimalin gerçekleşmesi durumunda biz can-ı gönülden seviniriz" dedi. 

"Kapımız onlara açık"

Başkan Mustafa Akgören, kulüple sözleşmeleri biten ancak herhangi bir takımla da anlaşmayan dört oyuncuya kapılarının açık olduğunu belirterek, "Ekrem Kılıçarslan, Alperen Kocabaş, Erdal Akdari ve Mevlüt Çelik’in sözleşmeleri sona erdi. Bu oyuncular halen boştalar. Defalarca kendilerini gelin anlaşalım dedim. Yeniden Eskişehirspor’da forma giyin dedik ama menajerleri çocukları Süper Lig’e götüreceğine ikna etmiş. Onlar da bizim dediklerimize değil menajerlerinin söylediklerine riayet ediyorlar. Bizim kapımız onlara açık. Biz bir satranç oynuyoruz. Sonraki hamleleri planlayarak yapmak zorundayız. Ben bu kardeşlerimizin tekrar Eskişehirspor’a dönmelerini arzu ederim. Gelmezlerse oturup ağıt yakacak da değiliz. Elimizde 25-26 kişilik sağlam bir kadromuz var. Bir aydır sıkı bir şekilde hazırlanıyorlar" diye konuştu.