Eskişehirspor'un eski orta oyuncularından Hasan Hüseyin Acar, Yeni Eskişehir Stadın'da attığı ilk golü unutamıyor. Hasan Hüseyin "Tek bir hayalim vardı, Eskişehir Stadı'nda gol atmak istiyordum. Allah yüzüme güldü, stadın ilk golünü atarak tarihe geçtim" dedi.

2016-2017 sezonunun 11. haftasında Yeni Eskişehir Stadyumu'ndaki ilk maç olan ve 2-0 galibiyetle sonuçlanan Yeni Malatyaspor karşılaşmasında ilk golü atan isim olan 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Hasan Hüseyin Acar, Eskişehir ve Eskişehirspor hakkında açıklamalar yaptı. Eskişehir'in tam bir futbol şehri olduğunu aktaran Hasan Hüseyin, "Eskişehir çok mükemmel bir şehir. Eskişehir küçük ama çok modern bir şehir, tam bir futbol şehri. Yürürken bir yerliye sorsanız hiçbiri büyük takım tutmaz yani. Her zaman "Eskişehirspor" der. Küçüklüğümdem beri top toplayıcılığını yaptım, altyapısında başladım, babam hep maçlarına götürdü, Eskişehirspor'la büyüdüm" şeklinde konuştu.

"O golü unutamıyorum"

Yeni Eskişehir Stadyumu'nda attığı golü unutamadığını belirten Hasan, "Tek bir hayalim vardı, Eskişehir Stadı'nda gol atmak istiyordum. Allah yüzüme güldü, stadın ilk golünü atarak tarihe geçtim. O anı hiçbir zaman unutmadım. Yeni stadın ilk maçıydı. İlk golü atmak bana nasip oldu o konuda çok gururluyum" diye konuştu.

"TFF'nin biraz daha beklemesi gerekiyordu"

İki sezondur Hes Kablo Kayserispor'da forması terleten Hasan Hüseyin, Türkiye Futbol Federasyonu'nun koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen ligleri tekrar başlatma kararının hatalı olduğunu vurguladı. salgın sürecinde futbolcuların fazlasıyla korktuğunu belirten Hasan, Futbol Federasyonu'nun kararını eleştirerek, "Bana göre Türkiye Futbol Federasyonunun devam kararı yanlış. Federasyonun biraz daha beklemesi gerekiyordu. Şu an tam ivme yakalanmışken, süreç iyi gidiyorken biraz daha bekleyebilirdik. Kararın erken alındığını düşünüyorum. İnşallah bir sıkıntı yaşamayız."

Kaynak: Anadolu Gazetesi