FIFA, Eskişehirspor yönetiminin Ruud Boffin'den gelen cezalara yaptığı itirazı ve kaleciyle anlaştığı yönündeki beyanlarını kabul etmedi. Es Es, bu sezon 1. ligin devam etmesi halinde 11 puanla mücadeleye devam edecek.

Yeni ödeme planı hazırlanmıştı

Geçtigimiz hafta kırmızı siyahlıların eski kalecilerinden Ruud Boffin, avukatı aracılığıyla 6 puan silme ve 2 dönem transfer yasagı yazısını kulübe göndermiş ve işleme aldırtmıştı. Eskişehirspor yönetimi ise bu cezalara itiraz hakkını kullanarak hukukçular vasıtasıyla Belçikalı kaleciye yeni bir ödeme planı hazırlayarak tekrar girişimde bulunmuştu.

FIFA kabul etmedi 

Ancak FIFA'nın, yapılan bu itirazı kabul etmediği ve cezaların iptal edilmeyeceği belirtildi. 430 bin Euro alacağı olan Boffin’e taksitle yeni bir ödeme planı teklifiyle FIFA'ya itirazını yapan Es Es yönetiminin bu ödeme planlarının kabul edilmemesi nedeniyle iptal edildiği de öğrenildi.

2. Lig kaçınılmaz gözüküyor

Eskişehirspor takımını ise ligde kalan 6 maçta oldukça zorlu hatta mucize ötesi bir süreç bekliyor. 11 puanla mücadele etmek zorunda kalacak Kırmızı Şimşekler, büyük bir mucize olmaz ise küme düşerek gelecek sezon 14 yıl aradan sonra TFF 2. Lig'de mücadele etmiş olacak.