Eskişehirspor'da bugün ertelenen Olağan Mali Genel Kurul heyecanı yaşanacak. Çoğunluğun aranmayacağı Mali Kongre'de siyah-kırmızılı kulübün güncel borcu açıklanacak. Camia ise Başkan Akgören'in yapacağı önemli açıklamaları bekliyor.

Eskişehirspor'un 8 Eylül Salı günü yapılması planlanan ancak yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 15 Eylül'e ertelenen Mali Genel Kurul, bu akşam saat 19.00'da çoğunluk aranmaksızın Hasan Polatkan Kültür Merkezinde başlayacak. Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan mali genel kurula gelmesi gereken en az 199 üyeden sadece 89'u gelip imza atmış ve genel kurul ertelenmişti. Yarınki mali kongreye ise geçtiğimiz haftadaki 89 sayısından az yada çok üye geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

Başkan Akgören'in konuşması bekleniyor

Kulübün güncel borcunun açıklanarak resmiyet kazanacağı mali kongrede asıl merakla beklenen gelişme ise Başkan Mustafa Akgören'in kulübün son durumu hakkında yapacağı açıklamaları. Siyah-kırmızılıların borcunun 230-235 milyon TL civarında olduğu tahmin edilirken, Başkan Akgören'in özellikle kulübün FIFA'daki dosyalarındaki son gelişmeleri hakkında söyleyecekleri merak ediliyor.