Eskişehirsporlu futbolcular, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin 12 Haziran haftasında başlamasına sosyal medyadan tepki gösterdiler.

TFF'nin ligleri tekrar başlatma kararının riskli olduğunu belirten siyah kırmızılı futbolculardan takım kaptanı Sezgin Coşkun, twitter hesabından tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: "Açıklamayı yaparken tek başına video konferansla yapıyorsunuz ama biz oyuncular ve Kulüp çalışanları bir arada çalışsın istiyorsunuz. Hadi  kendimizi geçtim ya ailelerimize bir şey olursa hesabını kim verecek. Ama haklısınız şampiyonluklar ya da para sağlıktan daha önemli." Takımın diğer kaptanı olan orta saha oyuncusu Kıvanç Karakaş ise "Başkan video konferansla basına demeç veriyor ama bizi 30 kişi aynı tesiste kalmaya zorluyor. Bu nasıl bir iş gerçekten anlamıyorum" ifadeleriyle TFF'nin kararına tepki gösterdi.

"Akıl yerine para seçilmiş"

Takımın diğer tecrübeli orta saha oyuncusu olan Onur Bayramoğlu ise kişişel hesabından "Şimdiye dek iyi yönetildiği aşikar bir süreç, üzerine federasyonun tüm bu emekleri boşa çıkarabilecek kararı. Antrenman için, maç için toplanan onlarca insan sizin akşam keyfinizi yapmak için sağlıklarından feragat etsin! Aklıselim diyerek çok şey beklemişiz. Akıl yerine para seçilmiş" şeklinde yaptığı paylaşımla tepkisini ifade etti.

"Demek ki önce sağlık değilmiş!"

Siyah Kırmızılıların başarılı futbolcularından sağ bek Mehmet Feyzi Yıldırım da kişişel Twitter hesabından " Demek ki önce sağlık değilmiş!" şekilnde kısa bir paylaşım yaparak futbol federasyonunun kararını eleştirdi. Takımın genç orta saha oyuncularından Hasan Ulaş Uygur ise, oyunma odasında 3 metre mesafe olsun ama sahada 22 kişi mücadele edelim öyle mi? Gerçekten çok sağlıklı" sözleriyle tepkisini gösterdi.