Eskişehirspor, tüm dünyada ve Türkiye'de görülen koronavirüs pandemisi nedeniyle ara verilen antrenmanlara başlamaya hazırlanıyor.

TFF 1. Lig'de son karşılaşmasında 16 Mart 2020 tarihinde 28. haftada, Eskişehir Yeni Stadyumu'nda Adana Demirspor ile karşılaşan Eskişehirspor, koronavirüs nedeniyle ertelenen ligler nedeniyle antrenmanlarına ara vermişti. Siyah kırmızılı takım, tekrar topbaşı yapmaya hazırlanıyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun ligleri 12-13-14 Haziran tarihinde başlatmaya hazırlandıklarını belirten açıklaması nedeniyle Eskişehirspor da antrenmanlara başlama tarihini belirledi. Kulübün Teknik Asbaşkan'ı Ömer Kurumehmetoğlu'nun Anadolu Gazetesi'ne verdiği bilgiye göre, geçtiğimiz gün yapılan yönetim kurulu toplantısında futbolcuların tesislerde toplanma tarihi 11 Mayıs olarak belirlendi.

Ancak Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılacak açıklamalara göre bu tarihin de değişebileceği belirtildi. Eskişehirspor'lu futbolcuların tamamına ise 11 Mayıs'ta Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde toplanılmadan önce koronavirüs testi de uygulanacak.