Eskişehirspor için kritik bir hafta daha başlıyor. Kulüp, bir yandan eski oyuncularından gelen cezalarla zor günler yaşarken, diğer yandan da liglerin devam edip etmeyeceği ile ilgili kararları bekliyor.

Türkiye’de koronavirüs pandemisi nedeniyle ara verilen liglerin devam edip etmeyeceği belirsizliği sürüyor. Tüm takımlar Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nun aldığı ve alacağı kararları yakından takip ederken, Eskişehirspor da bu sürece ek olarak eski oyuncularından gelen cezalarla uğraşmak zorunda kaldı. Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, ‘önce insan sağlığı’ açıklamasıyla liglerin devam etmemesi görüşünde olurken, yönetim kurulu olarak tüm dikkatlerini eski oyuncularından gelen küme düşme cezalarını engellemeye harcıyor.

Sağlık Bakanı Koca, yarın TFF ile görüşecek

Ligi şu anlık arka plana alan Eskişehirspor öte yandan, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve TFF’nin alacağı kararları da merakla bekliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın saat 15’te TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Bilim Kurulu ile video konferans yönetimiyle görüşecek ve liglerin geleceği biraz daha netlik kazanacak. Es Es yönetimi ise daha önceden 11 Mayıs olarak görüş birliğine varılan tesislerde toplanma tarihini yarın yapılacak olan açıklamalara göre bir süre daha erteleyebilir.