Eskişehirspor, TFF 1. Lig'in 3. haftasında Pazar günü deplasmanda oynayacağı Altay maçının hazırlıklarına çift antrenmanla devam etti.

Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde yapılan çift antrenmanla hazırlıklarını sürdüren siyah-kırmızılı takım, günün ilk antrenmanına saat 10.00’da başladı. İdmanın ilk bölümünü fitness salonunda tamamlayan futbolcular, daha sonra sahada kuvvet ve kondisyon çalışmalarına devam ettiler. Akşam antrenmanında ise oyuncular, yapılan ısınma hareketlerinin ardından, teknik ve taktik çalışmalar yaparak günü tamamladılar.

Antrenmanda 4 eksik

Öte yandna, Eskişehirspor'un bugün yapılan antrenmanında 4 oyuncu çeşitli sakatlıklar nedeniyle yer almadı. Dün yapılan akşam antrenmanında sol ayak bileğinden sakatlanarak idmandan çıkan Sezgin Coşkun’un yapılan muayene ve bugün çekilen MR sonucunda ayak bileği dış bağında (ATFL) kısmi yırtık tespit edilerek tedavisine başlanırken, Adanaspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan savunma oyuncusu Muhammet Yahya Akbulut'un ise sağ kasık kasında (adduktor strain) yaralanma tespit edilerek, tedavisine başlandı. Doğukan Ünal, sol dizindeki sakatlığı (patellar tendiniti) sebebiyle koşu ve kuvvet egzersizleri ile rehabilitasyon programı sürerken, Selman Çiftkanatlı’nın sağ lateral menisküs ameliyati sonrasi rehabilitasyon programına devam edildi.

Eskişehirspor, Altay maçının hazırlıklarına yarın yapacağı antrenmanla devam edecek.