Eskişehirspor'un gerçekleştirdiği mali genel kurul toplantısında üyelere dağıtılan kitapçıkta, hangi futbolcuya ne kadar borcun olduğu ayrıntılı bir şekilde yer alıyor. Berkay, Akaminko, Erkan, Boffin, Pinto, Tanase alacaklı listesinde dikkat çeken isimlerden sadece birkaçı.

Eskişehirspor'da yabancı ve yerli futbolculara olan borçlar toplam borcun neredeyse yarısını oluşturuyor. FIFA ve TFF'de yer alan 100'ü aşkın futbolcu alacak dosyası yer alıyor. Siyah-kırmılı takımdan ayrılan futbolculara olan borç 100 milyona liraya yakınken, bazı futbolcuların 2 veya 3 dosyasının olduğu görülüyor. Bu isimlerin başında ise Berkaya Dabanlı ve Jerry Akaminko bulunuyor.

En çok borç Berkay ve Akaminko'ya

Eskişehirpsor'un Süper Lig'de olduğu dönemde oynayan ve ayrılan, son olarak da geçtiğimiz sezon takımda olan 30 yaşındaki savunma oyuncusunun 3 ayrı dosyadan yaklaşık 6.5 milyon TL alacağı bulunuyor. Berkay'ı yine süper lig ve TFF 1. Lig zamanında kulüpte oynayan Ganalı savunma oyuncusu Jerry Akaminko takip ediyor. Akaminko'nun 2 dosyadan toplam 11 milyon 500 bin TL alacağı bulunuyor. Siyah-kırmızılı kulübün,bu iki oyuncuya toplam 18 milyon TL borcu bulunuyor.

Alacaklı listesinde öne çıkanlar

Kulüpten en çok alacağı olan futbolcu listesinde öne çıkan diğer isimler ise şu şekilde: 6 milyon TL ile Necati Ateş, 4 milyon TL ile Erkan Zengin, 3 milyon 485 bin TL ile Ruud Boffin, 3 milyon 430 bin TL ile Sebastian Pinto, 3 milyon 400 bin TL ile Cristian Tanase, 3 milyon 102 bin TL ile Ben Khalifa, 2 milyon 600 bin TL ile Emre Güral ve 2 milyon 295 bin TL ile Nadir Çiftçi.