Türkiye Futbol Federasyonu'nun Türkiye'de liglerin 12 Haziran'da tekrar başlayacağı açıklamasından sonra, 11 Mayıs'ta toplanmaya kararı alan Eskişehirspor'da şimdi de 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağı problemi düşündürüyor. 

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen antrenmanlara 11 Mayıs Pazartesi günü Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde başlayacak olan Eskişehirspor'da TFF listesinde bulunan 39 oyuncunun 25 tanesi 20 yaş ve altında ve bu oyuncuların antrenmanlara nasıl çıkacağı ise büyük bir merak konusu. 20 yaş ve altında bulunan Ebrar Yiğit Aydın, Cengiz Alp Köseer, Cemali Sertel, Bedirhan Altunbaş, Furkan Balaban, Selman Çiftkanatlı, Bilal Ceylan, Tolga Yakut, Berkay Tanır, Talha Erdoğan, Buğra Çağlıyan, Doğukan Ünal, Emir Omurtak, Emre Kuday, Bedirhan Akçay, Muhammet Yahya Akbulut, Ömer Faruk Güler, Sezgin Çolpan, Utku Kızılkaya, Onurhan Uyanık, Yiğit Utku Gök, Hakkı Tığlı, Melih Nezir ve Hamed Abodun Sholaja İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı sokak kısıtlaması genelgesine takılan futbolculardan.

Siyah kırmızılılarda antrenmana çıkabilecek oyuncular ise Ekrem Kılıçarslan, Melih Ağa, Mehmet Feyzi Yıldırım, Sezgin Coşkun, Erdal Akdari, Mevlüt Çelik, Onur Bayramoğlu, Mete Kaan Demir, Mehmet Özcan, Furgan Polat, Alperen Kocabaş, Kıvanç Karakaş ve İbrahim Haili Öner olarak yer alıyor. Eskişehirspor'da 20 yaş ve altı vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlamasına takılan oyuncuların durumunun ne olacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.