Eskişehirspor yönetimi, kulübe sıcak para girişi sağlamak üzere yeni bir projeye adım atmaya hazırlanıyor. Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, bu projenin Vefakar Taraftar Kart projesi olduğunu açıkladı.

Eskişehirspor, geçtiğimiz aylarda birçok kampanya ve projeler düzenlemiş ancak hem şehirden yeterli destek gelmemesi hem de son dönemde yaşanan pandemi nedeniyle bu projeler yeterli başarıya ulaşamamıştı. Siyah-kırmızılı kulüp, Covid-19 pandemisinin yarattığı ekonomik zorlukları hafifletmek üzere taraftarlar için yeni bir projeye atılmaya hazırlanıyor. 

"Kulübe destek verenler karşılığını alacak"

Kulübün dün gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurulunda, projenin detaylarını paylaşan Başkan Akgören, bu projenin şehrin her kesimini ilgilendirdiğini belirtti. Akgören, "Vefakar taraftar kartıyla çalışmalarımız bitmek üzere. Bunu geniş bir lansmanla anlatacağız. Bu vefakar taraftar kartın, Eskişehir'de karşılığının olmasını istiyoruz. Kulübe destek verenlerin karşılığını almasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

"Şehrimizdeki firmaları dolaşmaya başlayacağız"

Şehirdeki birçok iş alanındaki firmaları ziyaret edeceklerini dile getiren Başkan Mustafa Akgören, "Restorantlara, lokantalara, benzin istasyonlarına, kafelere, zincir marketlere, mağazalara, oto sanayi sitesindeki iş yerleri, özel hastanelere, kuyumculara, kırtasiye ve oyuncak satan mağazalara, spor salonlarına, çicekçilere, beyaz eşyacılara, inşaat malzemesi satanlara, oto yıkamacılara, gözlükçülere, sağlık malzemesi ürünleri satanlara, sigorta acentelerine, turizim acentalarına ve birçok alanlardaki şehrimizde ticaret yapan firmaları önümüzdeki haftadan itibaren dolaşmaya ve onlardan bu kart kampanyasına katılmalarını rica edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

"Vefakar kart bedeli 500 TL"

Bu karta sahip olanların bu iş alanlardaki kuruluşların ortalama yüzde 10 ile 15 arasında indirimlerinde faydalanabileceğini ifade eden Başkan Akgören, sezonluk kombine almayıp, Eskişehirspor'u uzaktan destekleyenlerin de bu karta sahip olacaklarını açıkladı. İlk etapta 10 bin ile 50 bin kart sahibine ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Akgören, kart bedelinin ise 500 TL olarak belirlendiğini sözlerine ekledi.