Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, siyah-kırmızılı tkaımın cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Ekol Hastanesi Balıkesirspor maçı öncesinde, takımla ilgili son durumu durumu paylaştı. 

"Kadro sıkıntısını lehimize çevirdik"

Teknik Direktör Özer, genç oyuncuların forma şansı bulmasının takımın geleceğiyle ilgili bir avantaj olduğunu ifade etti. Özer, şöyle devam etti: "Bildiğiniz gibi özellikle son dönemde kadroda oldukça daha sıkıntılı bir sürece girdik. Ancak bu durumu lehimize çevirebildik diye düşünüyorum. Ligin bitimine 2 hafta kaldı. Önceliğimiz oyuncularımızın sağlığı. Genç ancak yetenekli bir kadromuz var. Oyuncularımızın bireysel yeteneklerini maçlarda ve antrenmanlarda takımımızla uyumlu hale getirmeleri için çalışıyoruz."

"Kadro genişliği olmayan takımlar sıkıntı yaşayabiliyor"

Takımdaki sakatlığı bulunan oyuncular hakkında da bilgiler veren Özer, kadro genişliği olmayan takımların, yoğun maç döneminde sıkıntılar yaşayabildiğini vurguladı. Özer, "İbrahim Halil ve Hasan Ulaş'ın bildiğiniz üzere son maçlarda sakatlıkları oldu. Verilen uzun bir aranın ardından kısa bir dönemde yoğun maç temposunda maalesef kadro genişliği olmayan takımlarda bu sıkıntılar yaşanabiliyor. İbrahim Halil sezonu kapattı diye düşünüyorduk ancak sıkı bir tedavi süreci ve oyuncumuzun azmiyle kısa sürede toparlandı. Onun ve son maçta bir sakatlık yaşayan Bedirhan'ın forma giyip giyemeyeceği maç saatinde belli olacak. Hasan Ulaş ve Muhammet Yahya ise bu maçta da forma giyemeyecekler" şeklinde konuştu.

"Eskişehirspor çatısı altında her zaman parola galibiyettir"

Ligde kalan son maçlarını da değerlendiren teknik direktör Mustafa Özer, Eskişehirspor çatısı altında oldukları sürece teknik heyetin ve oyuncularının tek parolasının galibiyet olduğunun altını çizdi. Özer, şu ifadeleri kullandı: "Biz kalan maçlarımızı genç oyuncularımıza daha çok forma şansı vererek tamamlayacağız. Eskişehirspor çatısı altında olduğumuz sürece bizim ve oyuncularımızın her zaman tek parolası galibiyettir. Bu şekilde kalan maçlarda da sahada olaya devam edeceğiz."