Eskişehirspor'da hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Kırmızı-siyahlı takım geçtiğimiz hafta eski kalecisi Ruud Boffin'den gelen puan silme ve transfer yasağı cezasının ardından, eski golcüsü Pinto küme düşürme yazısını kulübe gönderdi.

Son kozunu kullanıyor

Eskişehirspor yönetimi dört koldan Ruud Boffin'den gelen cezanın geri çekilmesi yönünde çalışmalara başlamıştı. Bu çalışmalar sürerken, Şilili forvet oyuncusu Pinto'nun küme düşürme yazısı Cuma günü külübe gönderildi. 500 bin Euro alacağı olan Sebastian Pinto, elindeki son koz olan küme düşürme maddesini uygulatmakta kararlı olduğu bildirildi.

Ödeme için son 26 gün

Son iki yılda kırmızı siyahlı takıma transfer yasağı ve 6 puan silme cezası gönderen Pinto'nun alacaklarının ödenmesi için ise 26 gün kaldığı belirtildi. Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, Sebastian Pinto dosyası ile ilgili yaptığı açıklamada, "Elinde küme düşürme cezası kalmıştı ve bu cezanın uygulanması içinde 10 Nisan Cuma günü kulübe FIFA’dan yazıyı gönderdi" şeklinde konuştu.

Maçlara çıkamadan alt lige

Eskişehirspor'un gelecek sezon için küme düşme tehlikesi ile ciddi şekilde karşı karşıya kaldığını söyleyen Başkan Akgören, "Pinto’ya ödeme yapılması için verilen bir aylık sürenin 4 günü geçti. 26 gün içinde bu ödeme yapılmadığı taktirde gelecek sezon, yani 2020-2021 sezonunda küme düşürme cezası verilecek. Eskişehirspor maçlara çıkmadan direk mağlup sayılarak bir alt lige düşürülecek. Pinto ile gerekli görüşmelere başladık. Oyuncu bu konuda baya bir dertli ve kesinlikle alacağı ve ceza konusunda taviz vermiyor. Eski dönemlerde bazı yönetici ve kişiler tarafından tehdit edildiğini ve verilen sözlerin hiç birin tutulmadığını söyledi" ifadelerini kullandı.

Başkan Akgören, Pinto'nun alacağının tamamını istediğini ve geri adım atmadığını da belirtirken, yönetim olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.