Önce Ruud Boffin'den gelen cezalar, şimdi de Sebastian Pinto'dan gelen küme düşürme cezası... Eskişehirspor yönetimi, gece gündüz bu cezalara çözüm yolu arıyor. 

Kırmızı Siyahlı takımın eski kalecisi Ruud Boffin'den gelen cezalara çare bulamayan Eskişehirspor yönetimi artık tüm dikkatini kulübün kapısına dayanan küme düşürme cezalarını bertaraf etmeye verdi. 500 bin Euro alacağı bulunan ve geçtiğimiz cuma günü küme düşürme yazısını gönderen Sebastian Pinto dosyasında da yönetim Boffin'e teklif ettiği gibi alternatif ödeme planları hazırlıyor. 

Pinto ile anlaşma zemini aranıyor 

Ödeme için yaklaşık 3 hafta süresi olan Eskişehirspor yönetimi tüm planları masaya yatırarak çıkış yolu aramaya başladı. Şilili forvetle görüşmeler yapan Es Es yonetimi avukatıyla ve futbolcuyla bir ödeme planında anlaşma istiyor. Eskişehirspor yönetimini FIFA'daki en tehlikeli dosyalardan biri olan Pinto dosyasına çözüm aramak için zorlu bir süreç daha bekliyor.

Son küme düşürme Bokila'dan

Son haftalarda arka arkaya eski oyunlarından gelen cezalarla nefes alamayan Eskişehirspor'a son şoku eski forvet oyuncularından Jeremy Bokila yaşattı. Demokratik Kongolu forvet kulübe küme düşürme cezası yazısını gönderen son isim oldu. Süper ligden düşülen 2015-2016 sezonunda takımda forma giyen Bokila, alacağı olan son 30 bin Euro'yu kulüpten istiyor.

2 lig birden düşme riski var

55 yıllık Eskişehirspor camiası ise arka arkaya gelen küme düşme cezalarıyla karşı karşıya kalırken, olası bir kötü senaryoda gelecek sezon takımın 3. Lig hatta amatör ligde bile mücadele etme riskiyle baş başa kalabilir.