Eskişehirspor'un genç forveti Metehan Altunbaş, "Taraftar önünde maç oynamaktan mahrum kaldık, bizi bu zorluyor. Maç oynamayı özledik" dedi.

17 yaşındaki forvet, beIN SPORTS yayınına görüntülü bağlanarak gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının nedeniyle Türkiye'de dün 20 yaş altı insanlar için sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden kendisinin de etkilendiğini belirten Metehan, "Güçlü dönmek için bugünleri boş geçirmemeye çalışıyoruz. Evde abimle (Bedirhan Altunbaş) beraber hocalarımızın verdiği programa uymaya çalışıyoruz. 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı geldi. Bundan ben de nemalandım. Abimle beraber koşuyorduk ama artık bu gerçekleşmeyecek. Gerçekten bizim için de zor bir süreç ama bu virüsü en az kayıpla atlatacağımıza inanıyorum ben. Uzmanların da dediğine uyalım. En az hasarla bu illetten kurtulalım" şeklinde konuştu.

"Güzel günler yakındır"

Tüm takımla irtibat halinde olduklarını, takımdaki hocaların verdikleri programlara uyduklarını söyleyen Metehan Altunbaş, "Tüm takımla whatsapp grubundan irtibat halindeyiz. Hocalarımız bize günlük program veriyorlar. Biz de bu programa uyuyoruz ve formumuzu korumak istiyoruz. Taraftar önünde maç oynamaktan mahrum kaldık, bizi bu zorluyor. Maç oynamayı özledik. Her şerde bir hayır vardır diyoruz. Bu özlemi tatmak daha iyi oldu aslında. Dönüşümüzün daha iyi olacağını düşünüyorum. Güzel günler yakındır, bunu da atlatırız. Sağlık çalışanlarımızı da unutmamak gerekiyor. Evlerine gitmiyorlar bu millet için 24 saat boyunca gözlerini kırpmıyorlar, onlara Allah kolaylık versin" ifadelerini kullandı.

Metehan Altunbaş, bu sezon TFF 1. Lig'in 28 haftasında 9 karşılaşmada forma giyerken, 1 gollük katkı sağladı.