Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mustafa Akgören, iç transfer sürecinde sözleşme uzatmayan oyuncular ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Akgören, takımda akılları süper ligde olan, umutlarını yitirenlerin takıma geri döneceğini söyledi.

ES Group Spor Servisine konuşan Başkan Mustafa Akgören, sözleşme uzatma konusunda sıkıntı çıkaranlar oyunculara uyarılarda bulundu. Başkan Akgören, "Oyuncularımıza gereken teklifi yaptık ve haber bekliyoruz. Hepsi geri dönmek istiyor fakat akılları Süper Ligde. Umutlarını yitirenler takıma geri dönecektir. Çok geç kalmasınlar. Yoksa pirince giderken evdeki bulgurdan olurlar” şeklinde konuştu.

Başkan Akgören son durumu anlattı

Takımda geçtiğimiz günlerde sözleşme uzatan Talha Erdoğan, Ebrar Yiğit Aydın, Onur Bayramoğlu ve Hasan Ulaş Uygur’un yanı sıra, alacakları ödenerek takımda kalmaları sağlanan Bedirhan Altunbaş, İbrahim Halil İbrahim ve Mehmet Özcan’ın dışında, sezon sonu sözleşmeleri bittiği halde sözleşme yenilemeyen diğer oyuncuların son durumu hakkında konuşan Akgören, oyunculara gerekli teklifleri yaptıklarını ifade etti.

"Menajerler kafalarını karıştırıyor"

Menajerler kafalarını karıştırdığı için akıllarnın Süper Lig'de olduğunu belirten Başkan Akgören, "Oyuncularımızın hepsini çağırdık. Gerekli teklifleri yaptık ve gelip sözleşme uzatmalarını bekliyoruz. Konuştuğumuzda hepsi takıma geri dönmek istediğini söylüyor fakat menajerler kafalarını karıştırdığı için akılları Süper Lig’de. Süper Lige transfer olacağız diye bekliyorlar" dedi.

"Dönmek isteyenler bir an önce gelsin"

Takıma dönmek isteyen oyuncuların bir an önce takıma katılmaları çağrısını yapan Akgören, "Umutlarını yitirenler mutlaka geri dönecektir. Buradan uyarıyorum. Takıma dönüşlerini son güne bırakmasınlar. Takım, 12 Ağustos’ta toplanacak ve yeni sezon hazırlıklarına başlayacak. Dönmek isteyen oyuncu biran önce gelsin ve takıma katılsın. Kampa geç katılmaları halinde için tadı kaçar. Tepki gösterir tavır koyarım" ifadelerini kullandı.