Türkiye'de liglerin devam edip etmeyeceği tartışmaları yaşanırken siyasi isimlerden de liglerin oynatılmaması ve bu sezon küme düşmenin kaldırılması yönünde destek mesajları gelmeye devam ediyor. Bu isimlerden biri de CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, koronavirüs salgınından kaynaklanan futbolda oluşan ekonomik olumsuzluklar nedeniyle bu yıl küme düşmenin kaldırılması gerektiğini belirtti. Çakırözer, Eskişehirspor ve daha birçok kulübün koronavirüs nedeniyle ekonomik anlamda savaş verdiğini söyledi. Çakırözer, Eskişehirspor’umuzun da içinde bulunduğu birçok takım ekonomik sıkıntılarının yanı sıra hem ligde kalma mücadelesi veriyor, hem de salgınla mücadele ediyor. Bu yıl bir kereye mahsus küme düşme kaldırılmalıdır. Kulüplere yönelik finansal yaptırımlar ertelenmelidir. Bu hem Eskişehir’imize, hem de anlı şanlı cefakar taraftarımız ile tüm Anadolu takımları için büyük moral olacaktır" ifadelerini kullanırken, Eskişehir'deki iktidar ve diğer muhalefet milletvekillerine de küme düşmenin kaldırılması konusunda destek vermeye davet etti.

"Taraftara ve Eskişehir'e moral olacaktır"

Küme düşmenin kaldırılmasının Eskişehir'e ve diğer Anadolu takımlarına moral olacağını vurgulayan Çakırözer şöyle devam etti: "Eğer bizler Anadolu’da futbolun yaşamasını, Anadolu’da sporun yaygınlaşmasını istiyorsak bu yıl için küme düşmeyi kaldırılmalıyız. Bu hem futbolun yaşamasına katkı sağlayacak, hem de anlı şanlı muhteşem taraftarımıza, Eskişehirliye ve diğer Anadolu takımlarına moral olacaktır."

"Finansal yatırımlar ertelenmeli"

Anadolu takımlarının yaşadığı sıkıntılara değinen Çakırözer, "Dünyada örneği görülmemiş bir süreçten geçiyoruz. İnsanımızın mutluluğu, sağlığı için hizmet verecek kararları almalıyız. Anadolu yıldızımız Eskişehirspor’umuz başta olmak üzere, birçok takım ekonomik olarak zor durumdan geçmekte. Oyuncularının paralarını ödeyememekte, puan cezaları almakta. Şimdi bir de üzerine salgın bu takımlarımızı daha çok etkiledi. Salgın, deprem gibi olağanüstü durumlarda yönetmelik, kurallar yerini insani, vicdanı duygulara bırakabilir. Salgın döneminde bir kereye mahsus küme düşme kaldırılmalıdır. Kulüplere yönelik finansal yaptırımlar ertelenmeli" şeklinde konuştu.