Eskişehirspor’un başarılı genç oyuncuları, bu yaz transfer Süper Lig ve Avrupa’dan bir çok takımın takibinde olacak gibi görünüyor.

Mehmet Özcan, Metehan Altunbaş, Buğra Çağlıyan, Alperen Kocabaş, Doğukan Ünal ve diğerleri...Altyapıdan yetişmiş ve A takıma yükselen, Eskişehirspor’un geçtiğimiz ve bu sezonda küme düşmeme mücadelesinde büyük bir özveri ve fedakarlıkla oynayan ve başarılı performans gösteren oyuncularına talipler gün geçtikçe artıyor. Türkiye’den Süper Lig takımlarından Galatasaray, Trabzonspor, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir ile birkaç Anadolu takımı gözlerini ‘Bizim Çocuklara’ dikmiş durumda. 

Bu çocukları kaçırmayalım

Son yıllarda eski yönetimlerin, kulübe para kazandırmadan başka takımlara oyuncuları kaptırma hatasına düşmek istemeyen Mustafa Akgören ve yönetim kurulu, siyah-kırmızılı oyunculara gelecek teklifler konusunda şu anda beklemeye geçmiş durumda. Es Es’li genç oyuncuların menajerlerin oyununa gelmemesi için en kısa zamanda harekete geçmek isteyen yönetimin önündeki tek yol ise bu oyuncularla sözleşme yenilemek olacak. Hem TFF 1. Lig’de bu sezon kalan 6 karşılaşmayı bitirmek hem de alt liglere düşülmesi halinde kendi bünyesinde yetişen oyuncularla mücadele ederek şampiyonluğa oynamak için siyah-kırmızılı yönetim futbolcuları takımda tutmak istiyor.

Bayram sonrası harekete geçilecek

Eskişehirspor yönetiminin, Ramazan Bayramı sonrası tesislerde bu konuyu masaya yatırarak yoğun bir çalışma içine girmesi ve TFF 1. Lig’in başlaması muhtemel tarihi olan 19 Haziran’dan önce bu oyuncularla sözleşme yenilemesi bekleniyor.