Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, sosyal medyada ve basında hakkında çıkan eleştirilere tepki gösteren açıklamalar yaptı. Özer, oyuncuların ayrılmasına karşın yılmadan görev yaptığını dile getirdi.

Eskişehirspor'da eleştirilerin odağında olan Teknik Direktör Mustafa Özer, son günlerde sosyal medyada ve basında hakkında yapılan eleştirilere ve takımdaki bazı futbolculara yapılan ağır eleştirilere yanıt verdi. Özer, Eskişehirspor’a olan sevgisinin tartışılamayacağını ve yıllardır şehrin ve takımın kendisi için çok ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtti. 

"Yılmadan görev yaptım"

Eskişehirspor'dan ayrılan oyunculara ve birçok olumsuzluğa rağmen görev yaptığını vurgulayan Özer, “Eskişehirspor’un içinde bulunduğu ekonomik şartlara aldırış etmeden görevi üstlendim. Devre arasında takımdan ayrılan oyuncular, sezonun bitimine 6 hafta kalan kadro dışı bırakılan oyuncular ve daha birçok olumsuzluğa rağmen kulübümüzün geleceği adına yılmadan görev yaptım. Yeni sezona başlarken de takımdan ayrılan ve dönmeyen oyunculara rağmen 24 saat görevimizin başında, elimizdeki kadroyla en iyi şekilde lige hazırlandık” ifadelerini kullandı.

"Kimseden bizi savunmasını istemiyorum"

Siyah-kırmızılı takımın teknik patronu, takımın maç kazanamaması nedeniyle ağır eleştirilere maruz kaldıklarını belirterek, "Takımdan ayrılan 18 oyuncunun yerini, altyapıdan, maçlarda top toplayıcı çocuklarımızı kadroya alarak doldurduk. Hiçbir zaman maçlarda skora bakmadım. Kendimi düşünmedim. Kendini düşünen biri olsaydım 18 futbolcuyu göndermezdim. Şimdi takım kazanamıyor diye eleştiriliyoruz. Futbolcularımız ağır eleştiri ve yorumlara maruz kalıyor. Kimseden beni veya futbolcularımızı savunmasını istemiyorum” şeklinde konuştu.

"Daha düne kadar ekmek ve suya muhtaçtık"

“Kulübün ekonomik durumu, borç bataklığı herkes tarafından biliniyor" sözlerini kullanan Özer, “Kulübün gerçekleri ortada. Küme düşürme cezalı, puan silme cezalı, transfer yasaklı FIFA dosyaları, kulübün kapısına dayanan icralar, daha düne kadar ekmek ve suya muhtaç kaldığımız kulübümüzde, yönetim bayrağı yere düşürmemek, kulübü yaşatmak için mücadele veriyor. Biz teknik adamlar ve futbolcularla bu mücadeleye en iyi şekilde destek veriyoruz” dedi.

"Kulübü bu duruma getirenlerden hesap sorulsun"

Teknik Direktör Özer, kulübü borca sokanların eleştirilmesi gerektiğini ifade ederek "Sosyal medyada bizleri eleştirenler, elbette ki gerçekleri biliyor. Fakat bizleri eleştirmek kolay. Kulübü 300 milyon TL borca sokanlar, bugün ki enkazı hazırlayanlar eleştirilmiyor. Bugünleri ve geleceği kurtarmak için fedakarca çalışanlardan hesap soruluyor. Bizden değil, kulübü bu duruma getirip 300 Milyon borç bırakanlardan hesap sorulsun” değerlendirmelerini yaptı.

"Birlik ve beraberlik devam etmeli"

Özellkle sosyal medyadan yapılan eleştirilen takımı ve kendilerini olumsuz etkilediğini açıklayan Mustafa Özer, "Bahanelere sığınmıyoruz. Taraftarlarımızdan mahrum kaldığımız bir süreçte, özellikle sosyal medyada yapılan eleştiriler takımı ve bizleri olumsuz etkiliyor. İşimiz zor, kolay değil. Önümüzde birbirinden zorlu maçlar var. Bölünerek bu zor günleri atlatamayız. Bir bütün olmalıyız. Son yıllarda taraftar bütünlüğüyle koca camia nasıl ayakta kaldıysa, bundan sonra da birlik ve beraberlik devam etmeli” diye konuştu.

Anadolu Gazetesi