Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, kulübe tebliğ edilen puan silme ve transfer yasağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TRTSPOR canlı yayınına bağlanan Başkan Mustafa Akgören, "Tüm camiamızın da yakından bildiği üzere son 3 yıldır geçmiş dönemlerde atılmış imzalarla ilgili kulüp olarak ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Ruud Boffin, kulübümüze 5 sene emek vermiş, camiamız tarafından sevilmiş ve buradan da ciddi paralar kazanmış bir oyuncumuz. Kendisinin alacağı faizleriyle 430.000 Euro gibi bir tutara ulaşmış durumda. Oyuncuyla ve avukatıyla görüştük ve kendisine ödeyebileceğiz tutarı ilettik. Oyuncumuza 75.000 Euro değerinde bir ev ve 100.000 Euro nakit teklif ettik. Kendisi de bu ödeme planına ılımlı yaklaştı. Biz oyuncumuzla anlaştığımızı düşünürken bugün öğle saatlerinde tarafımıza puan silme cezası tebliğ edildi" şeklinde konuştu.

Cezaya itiraz edilecek 

Başkan Akgören, cezaya itiraz haklarını kullanacaklarını belirterek, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle olağanüstü bir süreçten geçildiğini ve FIFA'nın tüm organizasyonlarını ertelemişken bu gibi cezalarında gündeme gelmesinin kendilerini üzdüğünü söyledi.