Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, son günlerde, özellikle sosyal medyada, gündem olan transfer yasağının kalkmasıyla ilgili olarak, "O kadar kolay değil. Kesinleşmiş cezalar var. Transferin açılması mümkün değil gibi gözüküyor" dedi.

Radyospor'da Salim Manav'a konuşan Başkan Mustafa Akgören, son günlerde sosyal medyada tartışma konusunu olan transfer yasağının kalkıp kalkmamasına Başkan Akgören, "Bu sosyal medyada yazan transfer açılacak, isim sponsoru bulundu söylentileri gerçeği yansıtmıyor. O kadar kolay değil. Bizim de gönlümüzden transferi açmak ve nokta transfer yapmak geçiyor. Kesinleşmiş cezalar var. Transferin açılması mümkün değil gibi gözüküyor. Bu konuda duyulan ve yazılanlara camiamız itibar etmesin" ifadeleriyle cevap verdi.

"Önceliğimiz kadroyu korumak"

Şu anki kadroyu elde tutmak istediklerini belirten Başkan Mustafa Akgören, "Önceliğimiz tabi ki iç transferde kadroyu korumak. Bu konuda yoğun mesai harcıyoruz. Kulübümüzün içinde bulunduğu şartlar ortada. TFF aldığı kararla bizlere bayram sevinci yaşattı. Tekrar TFF 1.Ligde yolumuza devam edecek olmamız sevindirici. Bu yüzden elimizde bulunan futbolcularımızı kaybetmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.

"Onur mücadelemizde yer alacaklardır"

İç transfer konusuna da değinen, oyuncularla hızlı bir şekilde oyuncularla görüşmelere devam edeceklerini belirten Başkan Akgören, "Oyuncular bizden süre istedi. Bayramdan sonrayı bekledik. Yarın (bugün) resmi olarak transfer dönemi başlıyor. Bizlerde hızlı bir şekilde oyuncularımızla görüşmelere devam edeceğiz. Sözleşmesi biten oyuncularımızın bizden istediği o süre dolmak üzere. Sanırım onlarda sağlıklı bir karar vererek bizimle birlikte onurlu mücadelemizde yerlerini alacaklardır" diye konuştu.

"Sponsor olmak isteyen varsa memnun oluruz"

Başkan Akgören, görevi bırakacaklarına yönelik söylemlerle ilgili ise, "Transferin açılmasını, güçlü sponsorlarla sorunları çözerek Eskişehirspor’un şampiyonluğa oynamasını herkesten çok benim temennim. Sponsorluk için bize ulaşan bir talep ve bilgi yok. Eğer sponsor olmak isteyen kurum ve kuruluşlar varsa, biz bundan son derece mutlu oluruz.  Görevi bırakacaklar, yönetim genel kurul kararı alsın gibi söylentileri de dikkate almıyoruz. Birilerinin yönetim oluşturma çabası içinde olduğu söylentileri benimde kulağıma geliyor. Biz 3 yıllığına göreve geldik. Daha 27 ay görevimizin başındayız” ifadelerini kullandı.