Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de görülmeye başlanan korona virüs vakaları nedeniyle Avrupa Futbolu'nun kaderi yarın yapılacak toplantı sonrasında belli olabilir.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), 55 üye federasyonuyla acil olarak yapacağı telekonferans toplantısını yarın gerçekleştirecek. Dünyayı etkisine alan, Avrupa'da ve Dünya'da birçok spor organizasyonlarının ertelenmesine veya iptal edilimesine neden olan yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle birçok Avrupa liglerindeki maçları seyircili olarak oynatılmaya devam edilmiş fakat vaka sayısındaki artışlar sonrasında da maçları erteleme kararı almıştı. 

TFF erteleme talep edecek

Yarın UEFA'nın İsviçre Nyon'daki merkezinde, Türkiye saatine göre 14.00 civarında yapılması planlanan toplantıya, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkiler Sorumlusu Servet Yardımcı katılacak. Toplantıda diğer yönetim kurulu üyelerinin de yer alması bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ise bu toplantının sonucunu bekleyerek Türkiye'deki tüm ligleri ve Mayıs ayı sonunda yapılacak Şampiyonlar Ligi Finali'ni ertelemeyi kesinleştirmeyi planlıyor.