Türkiye Futbol Federasyonunu ligleri 12 Haziran tarihinde başlatmasının tartışması sürerken, TFF 1. Lig kulüpleri, hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanan illerdeki valiliklere çağrıda bulunarak, antrenmanlara katılım izni istedi. 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ara verilen antrenmanlara başlayan veya başlamaya hazırlanan TFF 1. Lig takımları bir açıklama yayınlayarak, hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanan illerdeki valiliklere, futbolcuların ve yöneticilerin antrenmanlara katılabilmesi için izin çağrısında bulundu. TFF 1. Lig Kulüplerinin açıklaması şöyle:

"Değerli Valilerimiz,

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı tarafından liglerin haziran ayı içerisinde başlatılacağı yönündeki açıklaması sonrasında futbol takımları peyderpey antremanlara başlamaktadırlar. 

Bu çerçevede hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan illerimizde; Süper Lig ile TFF 1. Lig kulüplerinin antrenmanlarına katılacak olan futbolculara (lisans belgeleri nüshası yanlarında olmak kaydıyla) ikametleri ile antreman sahası arasındaki ulaşımlarına izin verilmesi gerekmektedir. 

Valilerimizce, uygulamanın yukarıda belirtilen şekilde yürütülmesi hususunda; gereğini önemle rica ederim."